EGBA nalega na wspólne przepisy krajów EU

W Aktualności DNIA
- Updated
online

The European Gaming and Betting Association (EGBA) wierzy, że wspólne zasady na kontynencie pomogą poprawić ochronę graczy.

Jakiś czas temu EGBA zwróciła się do City University of London z prośbą o przegląd istniejących zabezpieczeń internetowych w państwach członkowskich Unii Europejskiej. Badanie wykazało, że tylko Dania w pełni wdrożyła wszystkie zalecenia Komisji Europejskiej. W pozostałych krajach wykazane zostały duże niedociągnięcia.

Kolejnym wnioskiem jest fakt, że tylko 14 krajów członkowskich posiada rejestr samowykluczenia, ale żaden z nich nie jest interoperacyjny, a samowykluczeni gracze w jednym państwie członkowskim mogą nadal uzyskiwać dostęp do stron hazardowych w innym kraju UE.

Stowarzyszenie wzywa do ujednolicenia europejskich zasad i przepisów, aby lepiej chronić ponad 12 milionów graczy online na kontynencie, a w szczególności grupy najbardziej wrażliwe takie jak nieletni czy problemowi hazardziści.

EGBA jest brukselskim organem branżowym reprezentującym wiodących operatorów gier i zakładów online, licencjonowanych i regulowanych w krajach UE. EGBA współpracuje z władzami krajowymi, organami UE i innymi zainteresowanymi stronami w celu wdrażania dobrych regulacji i atrakcyjnej oferty dla obywateli państw UE.

fot. John Schnobrich / unsplash

Zobacz też

Kasyna w Atlantic City zwalniają pracowników

Z powodu epidemii COVID-19 w tym tygodniu w amerykańskich kasynach w Atlantic City zwolniono około 16 tysięcy pracowników. Niekoniecznie musi

Czytaj więcej...

UKGC ostrzega operatorów – nie wykorzystujcie marketingowo COVID-19

Neil McArthur, szef UKGC, instruuje licencjobiorców, aby zachowali ostrożność w swoim działaniu po wzroście aktywności kasyn online. Komisja podkreśla,

Czytaj więcej...

Złe prognozy dla rynku hazardowego

Analitycy H2 Gambling Capital dokonali w ostatnich dniach oceny wpływu wirusa COVID-19 na światowy rynek gier hazardowych. Ich prognoza

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu