EGBA nalega na wspólne przepisy krajów EU

W Aktualności DNIA
- Updated
online

The European Gaming and Betting Association (EGBA) wierzy, że wspólne zasady na kontynencie pomogą poprawić ochronę graczy.

Jakiś czas temu EGBA zwróciła się do City University of London z prośbą o przegląd istniejących zabezpieczeń internetowych w państwach członkowskich Unii Europejskiej. Badanie wykazało, że tylko Dania w pełni wdrożyła wszystkie zalecenia Komisji Europejskiej. W pozostałych krajach wykazane zostały duże niedociągnięcia.

Kolejnym wnioskiem jest fakt, że tylko 14 krajów członkowskich posiada rejestr samowykluczenia, ale żaden z nich nie jest interoperacyjny, a samowykluczeni gracze w jednym państwie członkowskim mogą nadal uzyskiwać dostęp do stron hazardowych w innym kraju UE.

Stowarzyszenie wzywa do ujednolicenia europejskich zasad i przepisów, aby lepiej chronić ponad 12 milionów graczy online na kontynencie, a w szczególności grupy najbardziej wrażliwe takie jak nieletni czy problemowi hazardziści.

EGBA jest brukselskim organem branżowym reprezentującym wiodących operatorów gier i zakładów online, licencjonowanych i regulowanych w krajach UE. EGBA współpracuje z władzami krajowymi, organami UE i innymi zainteresowanymi stronami w celu wdrażania dobrych regulacji i atrakcyjnej oferty dla obywateli państw UE.

fot. John Schnobrich / unsplash

Zobacz też

Rosja wprowadzi nowy kwartalny podatek

Rosyjscy licencjonowani operatorzy zakładów sportowych będą musieli płacić 5% podatek od GGR, co trzy miesiące. Takie rozwiązanie ma zostać

Czytaj więcej...

Austria. Rosną obawy dotyczące nielegalnego hazardu

Austriacka policja finansowa, tzw. Finanzpolizei, skonfiskowała ponad 660 automatów do gier, w ramach blisko trzystu kontroli przeprowadzonych od początku

Czytaj więcej...

Wielka Brytania. Widmo utraty połowy etatów w branży kasyn

Polityka brytyjskiego rządu, która doprowadza do powolnego wyniszczenia przemysłu kasynowego w kraju może kosztować brytyjskie społeczeństwo miliony. Blisko połowa

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu