Evolution Gaming wchodzi do RPA

W Aktualności DNIA
- Updated

Evolution Gaming, dostawca oprogramowania dla gier typu „live casino”, ujawnił, że pomyślnie przeszedł ostatni etap weryfikacji i ostatecznie uzyskał licencję na działalność na terenie Republiki Południowej Afryki, informuje igamingbusiness.

Dzięki akceptacji Western Cape Gambling and Racing Board, firma dostała „zielone światło” i pozwolenie na sprzedaż swoich usług wszystkim legalnym operatorom gier w RPA, a także swojej niedawno nabytej spółce zależnej – Ezugi. Ezugi to działający na terenie tego kraju podmiot, przejęty przez Evolution Gaming w listopadzie 2018 roku za stosunkowo niewielką kwotę 18 mln USD.

Dyrektor generalny grupy Evolution, Martin Carlesund, podsumowując sukces w postaci zdobycia południowoafrykańskiej licencji powiedział : „Cieszymy się niezmiernie, że otrzymaliśmy tę licencję i z niecierpliwością czekamy na wprowadzenie najlepszego na świecie portfolio gier na żywo dla operatorów i graczy w Republice Południowej Afryki. Dzięki cennemu doświadczeniu zdobytemu na tym rynku przez naszą spółkę Ezugi, wkraczamy teraz w naprawdę ekscytujący czas dla całego regionu. Nasze wiodące rozwiązania będą dostępne nie tylko na komputerach, tabletach i smartfonach, ale także w punktach naziemnych oferujących zakłady bukmacherskie.”

Kfir Kugler, dyrektor generalny, a jednocześnie założyciel Ezugi, podkreślił z kolei, że: „Na regulowanym południowoafrykańskim rynku jesteśmy obecnie świadkami początku długofalowego rozwoju i niezwykłego potencjału w zakresie dostarczania operatorom usług przez Evolution Gaming, dzięki czemu będziemy mogli wspólnie oferować graczom najlepsze na świecie gry na żywo, a także nowe, nie mniej ekscytujące produkty bukmacherskie.”

Najbliższe miesiące pokażą, czy nowa, poważna inicjatywa na tym trudnym afrykańskim rynku przyniesie oczekiwane przez Evolution Gaming i Ezugi sukcesy. Szefowie obu firm nie okreslili na razie terminu wprowadzenia do oferty zapowiadanych nowości produktowych.

Poza RPA z oferty Evolution Gaming korzystać można w takich krajach jak Wielka Brytania, Malta, Belgia, Rumunia, Łotwa, a także w kanadyjskiej Kolumbii Brytyjskiej oraz w stanach New Jersey i Pensylwania w USA.

Foto. misio

Zobacz też

Holandia. KSA wzywa do usunięcia automatów z parków rozrywki

Kansspelautoriteit (KSA), holenderski organ ds. gier hazardowych, zapowiedział, że wprowadzi zmiany w obowiązujących przepisach, zgodnie z którymi automaty do

Czytaj więcej...

Spółka Novomatic z niemiecką licencją na zakłady

Novomatic Group uzyskało licencję na oferowanie zakładów sportowych w Niemczech. Operator na terenie naszych zachodnich sąsiadów będzie działał za

Czytaj więcej...

Bukmacherzy – dlaczego produkt jest tak ważny?

Polska branża zakładów bukmacherskich została zdominowana przez dwie najpopularniejsze marki, które wspólnie kontrolują ponad 3/4 rynku. Mowa tu oczywiście

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu