Finlandia. Czy Veikkaus straci w 2020 roku 50 mln Euro?

W Aktualności DNIA
- Updated

Fiński operator i monopolista, Veikkaus przewiduje, że w przyszłym roku straci około 50 mln ze względu na nowe zobowiązania podjęte w zakresie środków odpowiedzialności korporacyjnej, donosi portal igamingbusiness.

Zatwierdzona przez zarząd Veikkaus strategia na najbliższe 12 miesięcy obejmuje bowiem zmniejszenie liczby automatów do gier obsługiwanych na terenie Finlandii do około 3500. Veikkaus będzie również naciskał na obowiązkową identyfikację klientów oraz ma zamiar wprowadzić zmiany w strategii marketingowej, tak aby bardziej koncentrować się na promowaniu odpowiedzialnego hazardu.

„Wprowadzenie odpowiedzialnych rozwiązań dotyczących naszych gier zostało już zaplanowane. Będziemy zaangażowani w realizację tych założeń, między innymi wspólnie z osobami zajmującymi się problemami dotyczącymi hazardu, a także z ekspertami od uzależnień” – poinformował opinię publiczną dyrektor Veikkaus, Pekka Ilmivalta.

Inne zaplanowane do wdrożenia zmiany obejmują sposób, w jaki Veikkaus będzie publikować swoje wyniki finansowe, tak aby zysk generowany z działalności hazardowej był prezentowany zainteresowanym jak najklarowniej, z uwzględnieniem kosztów poniesionych na wygrane graczy. Przedstawiciele Veikkaus zapowiadają, że rozwiązanie to ma być zgodne z Międzynarodowym Standardem Sprawozdawczości Finansowej. Podobny model sprawozdawczy będzie stosowany również przez szwedzką Svenska Spel i Danske Spil w Danii. Nowa polityka raportowania zostanie wdrożona po raz pierwszy w Rocznym Raporcie Veikkaus 2019 i Raporcie Zrównoważonego Rozwoju, który zostanie opublikowany na przełomie lutego i marca przyszłego roku.

Jak przewiduje operator, powyższe zmiany w postaci ograniczenia liczby automatów i promocja odpowiedzialnego hazardu będą miały wpływ na przychód w nadchodzącym roku. Jak wyliczyli analitycy pracujący dla monopolisty ma być on o około 50 mln € niższy niż roku 2019.

W tym miesiącu Veikkaus powołał Saiję Kivinen na przewodniczącą nowej rady ds. etyki. Razem z nią biuro będzie tworzyć pięciu innych członków zasiadających w zarządzie. Komórka ta ma jeszcze mocniej skupiać się na pracy związanej z odpowiedzialną grą w Finlandii.

Zobacz też

Hiszpania. Oficjalny zakaz sponsoringu przez operatorów hazardowych

Hiszpańskie władze oficjalnie potwierdziły zastosowanie okresu przejściowego na wprowadzenie zakazu sponsorowania gier hazardowych w piłce nożnej. Organy z Półwyspu

Czytaj więcej...

Celebryci i znani sportowcy znikną z brytyjskich reklam hazardu

Brytyjski Komitet Praktyki Reklamowej (CAP) przygotowuje ustawę, która zakaże wykorzystywania osobistości ze świata sportu oraz innych celebrytów w reklamach

Czytaj więcej...

Grzywna dla Google za reklamy hazardu we Włoszech

Autorità per le Garanzie nelle Comunicazioni (AGCOM), włoski organ regulujący kwestie komunikacji w tym kraju, nałożył na Google grzywnę

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu