Fortuna bierze udział w europejskim Tygodniu Odpowiedzialnej Gry

W Aktualności DNIA
- Updated

Służby prasowe jednego z największych polskich bukmacherów – Fortuny – informują, że firma dołącza do grona podmiotów biorących udział w obchodzonych przez branżę hazardową w Europie Tygodniu Odpowiedzialnej Gry. Akcja potrwa w dniach 7-13 listopada, a jej cele to zwiększanie wiedzy klientów na temat rozpoznawania  niepożądanych zjawisk, jakie mogą pojawić się w związku z uczestnictwem w grach hazardowych oraz zachęcenie klientów do zapoznania się z zasadami bezpiecznego korzystania z zakładów bukmacherskich.  

„Zależy nam na pokazaniu, że wdrażanie rozwiązań wspierających odpowiedzialną grę to dla nas nie tylko obowiązek narzucony przez regulatora, ale realne zadanie, któremu chcemy sprostać na co dzień”, mówi Konrad Komarczuk, prezes zarządu Fortuna Zakłady Bukmacherskie. „Zdajemy sobie sprawę z niebezpieczeństw, które może powodować utrata kontroli nad grą, dlatego chcemy edukować naszych graczy na temat sposobów, w jaki mogą ograniczać czas i środki przeznaczane na zakłady, tak by bukmacherka zawsze była dla nich przede wszystkim źródłem rozrywki, wspierającym pozytywne emocje związane z wydarzeniami sportowymi. Nieustannie staramy się też zapewniać osobom zatrudnionym w Fortunie dostęp do najlepszych praktyk komunikowania zasad odpowiedzialnej gry. W ostatnich tygodniach nasi pracownicy z działów obsługi klienta oraz marketingu brali udział w szkoleniu prowadzonym przez PieteraRemmersa, niezwykle doświadczonego eksperta z Assissa Consultancy Europe” – dodaje prezes Fortuny.

Fortuna podkreśla, że jest zainteresowana, aby jej klienci grali w sposób bezpieczny. W związku z tym każdy gracz, aby w pełni korzystać z konta w Fortunie zobowiązany jest ustawić limit czasowy oraz kwotowy na grę, co ma ułatwiać kontrolę środków pieniężnych przeznaczanych na zakłady oraz czasu spędzanego w serwisie bukmacherskim. W każdym momencie gracz może zdecydować się na zmianę swoich limitów, jednak zmniejszenie następuje natychmiastowo, podczas gdy zwiększenie limitów wykonywane jest z opóźnieniem – większym w przypadku każdego kolejnego zgłoszenia przez gracza takiej dyspozycji. Mechanizm ma uchronić klientów od podejmowania impulsywnych decyzji i dać czas na przemyślenie decyzji.  

Klienci Fortuny mają również możliwość zawieszenia aktywności w serwisie na 24, 48 lub 72 godziny. W tym czasie zawieranie przez nich zakładów nie jest możliwe, a decyzja o zawieszeniu aktywności jest nieodwołalna. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku samowykluczenia z gry, które trwa 3 lub 6 miesięcy.  

Klient, który chce natomiast zakończyć swoją obecność w serwisie tego bukmachera może to zrobić wysyłając wiadomość na adres zamykam@efortuna.pl.  

W ramach akcji, przez cały tydzień prowadzona będzie komunikacja dotycząca mechanizmów kontroli i odpowiedzialnej gry. Stosowne informacje zobaczyć będzie można na stronie internetowej, w aplikacji mobilnej, kanałach social media oraz w stacjonarnych punktach przyjmowania zakładów Fortuny. Bukmacher informuje, że dedykowane komunikaty pojawią się również na bandach led podczas spotkań sponsorowanych przez bukmachera drużyn.

Dodatkowe informacje o akcji, znaleźć można na stronie www.efortuna.pl/pl/wiadomosci/tydzien_odpowiedzialnej_gry. Na ww. stronie gracze mogą wykonać również test, który pomaga rozpoznać znaki ostrzegawcze sugerujące problem ze zbyt intensywnym uczestnictwem w grach hazardowych. 

Fortuna informuje również, że w przypadku pytań lub wątpliwości związanych z problemami dotyczącymi utrzymania kontroli nad grą lub wyznaczaniem limitów, każdy gracz ma możliwość w godzinach 8- 24 rozmowy z pracownikami działu obsługi klienta. Bezpośredni kontakt z konsultantami jest możliwy poprzez chat na stronie bukmachera, przez formularz kontaktowy w aplikacji mobilnej lub pod adresem e- mail: callcenter@efortuna.pl .

Zobacz też

Spółka Novomatic z niemiecką licencją na zakłady

Novomatic Group uzyskało licencję na oferowanie zakładów sportowych w Niemczech. Operator na terenie naszych zachodnich sąsiadów będzie działał za

Czytaj więcej...

Bukmacherzy – dlaczego produkt jest tak ważny?

Polska branża zakładów bukmacherskich została zdominowana przez dwie najpopularniejsze marki, które wspólnie kontrolują ponad 3/4 rynku. Mowa tu oczywiście

Czytaj więcej...

Bank Australia zablokuje transakcje hazardowe kartami kredytowymi

Bank Australia zablokuje swoim klientom możliwość wykorzystywania wydanych przez siebie kart kredytowych do finansowania transakcji hazardowych.Nowe rozwiązanie wejdzie w

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu