France Galop z nadzieją na wznowienie wyścigów w maju

W Aktualności DNIA
- Updated

France Galop, francuski organ odpowiedzialny za wyścigi konne, oczekuje na pozytywną decyzję rządu, która umożliwiłaby wznowienie rywalizacji już w maju.

Francuski organ usilnie zabiega o przywrócenie majowego kalendarza wyścigów, po tym jak od 17 marca zawieszono wszystkie wydarzenia sportowe w kraju. Jego przedstawiciele wierzą, że po przedłużonym w ubiegłym tygodniu przez Emmanuela Macron’a okresie kwarantanny, uda się wznowić wyścigi już od połowy maja.

Zarząd France Galop dostarczył już francuskiemu ministerstwu dokładny plan, w którym szczegółowo opisał sposób, w jaki można bezpiecznie wznowić zawody nie obciążając przy tym francuskich placówek opieki zdrowotnej oraz służb ratowniczych. W przedłożonym ministerstwu dokumencie zwrócono szczególną uwagę na zapis zapewniający, że wszystkie spotkania na torze będą „przeprowadzane w jak najściślejszej zgodności”, dostosowując się do przepisów dotyczących dystansu społecznego.

„Już przed zawieszeniem zawodów udowodniliśmy, że jesteśmy zdolni do organizowania wyścigów konnych za zamkniętymi drzwiami, zachowując przy tym najwyższy poziom zapobiegania ryzyku rozprzestrzeniania się wirusa. W kontekście spotkań odbywających się bez udziału kibiców, dostęp do toru wyścigowego zostałby ograniczony tylko do pracowników, którzy są niezbędni do organizacji takiego wydarzenia. Od początku blokady nasze treningi w ośrodkach szkoleniowych w Paryżu i okolicy były prowadzone zgodnie z zasadami utrzymywania bezpiecznego dystansu”, pisze w swoim oświadczeniu France Galop.

Jednak dodatkowym zmartwieniem dla zarządzających okazuje się obecnie finansowanie tej dyscypliny. Wszystko za sprawą bukmachera PMU, który wraz ze swoimi licznymi punktami na terenie Francji wciąż pozostaje zamknięty i póki co nie zanosi się, aby wznowił działalność już w pierwszej fazie „luzowania” krajowych ograniczeń.

„Zgodnie z ostatnim oświadczeniem prezydenta zdajemy sobie sprawę, że powrót wyścigów konnych nie jest równoznaczny z otwarciem wszystkich punktów bukmacherskich PMU. Zapewne tylko część z nich wznowi swoją pracę, co oznacza niższe przychody dla naszej branży”, czytamy dalej w oświadczeniu organu.

Jak zapowiadają przedstawiciele France Galop, ewentualny kalendarz wyścigów zostanie opublikowany tak szybko, jak tylko wydana zostanie oficjalna zgoda na ich wznowienie. Niedawno pisaliśmy również o brytyjskich wyścigach i możliwych stratach, które może ponieść tamtejszy rynek wskutek możliwego przedłużenia zawieszenia zawodów.

foto. Lachrimae

Zobacz też

Hiszpania. Oficjalny zakaz sponsoringu przez operatorów hazardowych

Hiszpańskie władze oficjalnie potwierdziły zastosowanie okresu przejściowego na wprowadzenie zakazu sponsorowania gier hazardowych w piłce nożnej. Organy z Półwyspu

Czytaj więcej...

Celebryci i znani sportowcy znikną z brytyjskich reklam hazardu

Brytyjski Komitet Praktyki Reklamowej (CAP) przygotowuje ustawę, która zakaże wykorzystywania osobistości ze świata sportu oraz innych celebrytów w reklamach

Czytaj więcej...

Grzywna dla Google za reklamy hazardu we Włoszech

Autorità per le Garanzie nelle Comunicazioni (AGCOM), włoski organ regulujący kwestie komunikacji w tym kraju, nałożył na Google grzywnę

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu