Francja. Rynek rośnie pomimo pandemii Covid-19

W Aktualności DNIA
- Updated

Francuski przychód brutto z gier hazardowych (GGR) w pierwszym kwartale 2020 r. wzrósł o 22% w stosunku rok do roku, osiągając 435 milionów euro. Wzrost nastąpił pomimo negatywnego wpływu Covid-19 na przemysł hazardowy w tym kraju.

Według danych opublikowanych przez francuskiego regulatora ARJEL, GGR z zakładów sportowych, wyścigów konnych i pokera online wzrósł w pierwszym kwartale bieżącego roku w stosunku do analogicznego okresu w roku 2019. Zakłady sportowe stanowiły 60% całkowitych przychodów, z wynikiem na poziomie 263 mln euro, co oznacza 18% wzrost.

Wpływ pandemii koronawirusa staje się jednak wyraźny, gdy styczeń i luty są porównywane z marcem. Przez pierwsze dwa miesiące tego roku suma zakładów sportowych wzrosła o 11% w porównaniu do 2019 roku, podczas gdy w marcu liczba ta spadła o 40%.

Najczęściej obstawianym sportem była piłka nożna, z 162 milionami euro GGR. Na drugim miejscu uplasował się tenis (38,4 mln EUR), a trzecie miejsce zajęła koszykówka (32,6 mln EUR).

Łączna liczba zakładów postawionych na „inne sporty” wzrosła gwałtownie, bo o około 39% rok do roku, co można wytłumaczyć niszowymi grami, takimi jak tenis stołowy (9,8 miliona euro) i badminton (6,1 miliona euro), których popularność wzrosła w czasie pandemii.

Nadal popularne we Francji były wyścigi konne. Łączny obrót wygenerowany przez tę dyscyplinę wyniósł 300 mln EUR (GGR 74 mln EUR), co stanowi wzrost o 10% rok do roku.

GGR z pokera online wyniósł z kolei 98 mln €, co oznacza wzrost o 44% rok do roku i był to rekordowy GGR tego segmentu.

Całkowita liczba graczy we francuskim przemyśle hazardowym wzrosła o 17%, osiągając 2,6 miliona. Liczba graczy pokera skoczyła przy tym o 41% do 906 tysięcy, po raz kolejny podkreślając wzrost popularności pokera podczas pandemii Covid-19.

W wydanym oświadczeniu ARJEL zauważył, że ogólnego wpływ Covid-19 na przemysł nie będzie można ocenić, dopóki nie zostaną zebrane dane z pozostałych kwartałów 2020 roku.

Zobacz też

Hazard online w Zimbabwe zyskuje na popularności, jednak państwo nie czerpie z tego zysków

W 16 milionowym Zimbabwe, ponad 50% populacji ma obecnie dostęp do Internetu.  Dzięki rozwojowi telefonii komórkowej, mieszkańcy tego afrykańskiego

Czytaj więcej...

Urugwaj: przetarg na resort na wybrzeżu Rocha

Prezydent Urugwaju, Luis Lacalle Pou wraz z ministrem turystyki Germánem Cardoso nie zwątpili w zasadność inwestycji w zintegrowane resorty

Czytaj więcej...

Armenia zaostrza przepisy hazardowe. Ograniczenia dotyczą lokalizacji

Minister finansów Republiki Armenii, Atom Janjughazyan, podczas ostatniego posiedzenia rządu potwierdził zamiar zaostrzenia krajowych przepisów hazardowych. Nowe przepisy zmienią

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu