Francuski rynek gier w dobrej formie

W Aktualności DNIA
- Updated

Francuski rynek hazardu online w Q2 2019 r. odnotował spadek w stosunku do kwartału poprzedniego, ale wszystkie segmenty (nawet poker) zanotowały progres rok do roku.

Krajowy regulator hazardu (ARJEL) w ostatni poniedziałek opublikował raport dotyczący drugiego kwartału bieżącego roku. Trzynaście licencjonowanych firm bukmacherskich online w tym okresie odnotowało przychody na poziomie €1,2 mld (+20% r/r) i GGR w wysokości €214 mld (+18% r/r). Wynik jest o tyle imponujący, że w roku ubiegłym odbywały się piłkarskie Mistrzostwa Świata. Liczba aktywnych klientów wyniosła w II kwartale 608 tysięcy (+15% r/r).

Zakłady konne online również odnotowały wzrost w stosunku do analogicznego okresu w roku poprzednim. Stawki wzrosły do €269 mln (+8%), a GGR do €66 mln (+8%).

Poker online mimo, że w cieniu zakładów również nie mógł narzekać na wyniki. Łączny GGR z gier stolikowych i turniejów wyniósł €63mln i jest o 5% lepszy niż w 2018 roku.

Sumując wyniki z trzech segmentów, francuzi legalnie postawili w Q2’19 ponad 3 mln euro, GGR wyniósł €343mln, a aktywnych było ponad milion graczy.

Kasyna online nie są we Francji legalne.

Zobacz też

Cypr. Melco Resorts & Entertainment odpowiada na podejrzenia związane z praniem pieniędzy

Melco Resorts & Entertainment, właściciel i operator kasyn oraz ośrodków rozrywki na Cyprze, odpowiedział na ostrzeżenia Moneyval - komitetu ekspertów ds.

Czytaj więcej...

Brazylijskie przepisy po raz kolejne opóźnione

Wydaje się, że wprowadzenie regulowanych zakładów sportowych w Brazylii będzie jeszcze bardziej opóźnione. Lokalne media donoszą, że ​rząd brazylijski

Czytaj więcej...

USA. Władze Michigan zwalczają nielegalny hazard

Rada ds. Kontroli Gier w Michigan (MGCB) nakazała zaprzestanie działalności 14 firmom, które w 2019 r. prowadziły nielegalną działalność hazardową w

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu