Francuski rynek gier w dobrej formie

W Aktualności DNIA
- Updated

Francuski rynek hazardu online w Q2 2019 r. odnotował spadek w stosunku do kwartału poprzedniego, ale wszystkie segmenty (nawet poker) zanotowały progres rok do roku.

Krajowy regulator hazardu (ARJEL) w ostatni poniedziałek opublikował raport dotyczący drugiego kwartału bieżącego roku. Trzynaście licencjonowanych firm bukmacherskich online w tym okresie odnotowało przychody na poziomie €1,2 mld (+20% r/r) i GGR w wysokości €214 mld (+18% r/r). Wynik jest o tyle imponujący, że w roku ubiegłym odbywały się piłkarskie Mistrzostwa Świata. Liczba aktywnych klientów wyniosła w II kwartale 608 tysięcy (+15% r/r).

Zakłady konne online również odnotowały wzrost w stosunku do analogicznego okresu w roku poprzednim. Stawki wzrosły do €269 mln (+8%), a GGR do €66 mln (+8%).

Poker online mimo, że w cieniu zakładów również nie mógł narzekać na wyniki. Łączny GGR z gier stolikowych i turniejów wyniósł €63mln i jest o 5% lepszy niż w 2018 roku.

Sumując wyniki z trzech segmentów, francuzi legalnie postawili w Q2’19 ponad 3 mln euro, GGR wyniósł €343mln, a aktywnych było ponad milion graczy.

Kasyna online nie są we Francji legalne.

Zobacz też

Hiszpania: koniec sponsoringu w piłce nożnej?

Rząd hiszpański zamierza zakazać sponsoringu firm z branży hazardowej na koszulkach piłkarskich. Rozwiązanie ma zostać wprowadzone w ramach nowych

Czytaj więcej...

European Lotteries publikuje raport z działalności za rok 2019

Po raz drugi w swej historii European Lotteries, organizacja zrzeszająca głownie europejskich operatorów loterii oraz ich dostawców, wydała raport

Czytaj więcej...

Betway ratuje krykieta w RPA

Znany operator internetowy, Betway zawarł umowę partnerską z Cricket South Africa (CSA) - organem zarządzającym i nadzorującym tę dyscyplinę

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu