Francuski rynek gier w dobrej formie

W Aktualności DNIA
- Updated

Francuski rynek hazardu online w Q2 2019 r. odnotował spadek w stosunku do kwartału poprzedniego, ale wszystkie segmenty (nawet poker) zanotowały progres rok do roku.

Krajowy regulator hazardu (ARJEL) w ostatni poniedziałek opublikował raport dotyczący drugiego kwartału bieżącego roku. Trzynaście licencjonowanych firm bukmacherskich online w tym okresie odnotowało przychody na poziomie €1,2 mld (+20% r/r) i GGR w wysokości €214 mld (+18% r/r). Wynik jest o tyle imponujący, że w roku ubiegłym odbywały się piłkarskie Mistrzostwa Świata. Liczba aktywnych klientów wyniosła w II kwartale 608 tysięcy (+15% r/r).

Zakłady konne online również odnotowały wzrost w stosunku do analogicznego okresu w roku poprzednim. Stawki wzrosły do €269 mln (+8%), a GGR do €66 mln (+8%).

Poker online mimo, że w cieniu zakładów również nie mógł narzekać na wyniki. Łączny GGR z gier stolikowych i turniejów wyniósł €63mln i jest o 5% lepszy niż w 2018 roku.

Sumując wyniki z trzech segmentów, francuzi legalnie postawili w Q2’19 ponad 3 mln euro, GGR wyniósł €343mln, a aktywnych było ponad milion graczy.

Kasyna online nie są we Francji legalne.

Zobacz też

Hiszpania. Oficjalny zakaz sponsoringu przez operatorów hazardowych

Hiszpańskie władze oficjalnie potwierdziły zastosowanie okresu przejściowego na wprowadzenie zakazu sponsorowania gier hazardowych w piłce nożnej. Organy z Półwyspu

Czytaj więcej...

Celebryci i znani sportowcy znikną z brytyjskich reklam hazardu

Brytyjski Komitet Praktyki Reklamowej (CAP) przygotowuje ustawę, która zakaże wykorzystywania osobistości ze świata sportu oraz innych celebrytów w reklamach

Czytaj więcej...

Grzywna dla Google za reklamy hazardu we Włoszech

Autorità per le Garanzie nelle Comunicazioni (AGCOM), włoski organ regulujący kwestie komunikacji w tym kraju, nałożył na Google grzywnę

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu