Francuski sport w zawieszeniu do września. Wyścigi konne wyjątkiem?

W Aktualności DNIA
- Updated

Zgodnie z wydanym przed kilkoma dniami przez francuskiego premiera oświadczeniem, wszystkie profesjonalne ligi sportowe w kraju pozostaną w zawieszeniu co najmniej do września.

Édouard Phillipe, mimo planowanego poluzowania części ograniczeń, przedłużył dotychczas obowiązujący zakaz, w ramach działań związanych z walką z koronawirusem.

Najbardziej niezadowoleni z tej informacji okazali się być przedstawiciele Francuskiej Federacji Piłki Nożnej (FFF), którzy we wcześniejszych wypowiedziach wierzyli w możliwe wznowienie gry w czerwcu. Teraz potwierdzili jednak w swoim oświadczeniu przekazane przez premiera Phillipe’a wytyczne i poinformowali o anulowaniu wszystkich rozgrywek piłkarskich sezonu 2019/2020.

„Komitet Wykonawczy FFF, po ogłoszonym przez Premiera Philippe’a przedłużeniu zawieszenia profesjonalnych lig sportowych, oświadcza, że rozgrywki o mistrzostwo Ligue 1 w sezonie 2019/2020 zostają anulowane. Najbliższe posiedzenie komitetu określi w jaki sposób rozliczony zostanie niedokończony sezon oraz podejmie decyzję o warunkach rozpoczęcia kolejnych rozgrywek w sezonie 2020/2021”, brzmi oficjalny komunikat FFF.

FFF potwierdziło w swoim oświadczeniu, że po spotkaniu z Ligue de Football Professionnel (LFP), organem prowadzącym najwyższe ligi piłkarskie we Francji, wciąż nie ma pewności, w jaki sposób zostaną rozliczone anulowane rozgrywki.

„Komitet Wykonawczy FFF zwraca się z prośbą do LFP, o jak najszybszą informację na temat planu zamknięcia pierwszej i drugiej ligi oraz o przedstawienie projektu na start kolejnego sezonu, zgodnie z wytycznymi rządu, które zostaną przekazane w najbliższych dniach, dodał FFF.

Francja staje się tym samym kolejnym europejskim krajem, który zakończył piłkarski sezon 2019/2020. W ubiegłym tygodniu taką samą decyzję podjęły władze holenderskiej Eredivisie, którzy postanowili uznać rozgrywki za nieważne, nie wyłaniając tym samym zwycięzcy ani spadkowiczów. Decyzję o anulowaniu rozgrywek podjęli również piłkarscy dygnitarze w Belgii, którzy na początku kwietnia zakończyli tamtejszy sezon, ogłaszając mistrzem kraju drużynę Club Brugge.

Nie jest jeszcze do końca jasne, w jaki sposób zapowiedź premiera wpłynie na branżę wyścigów konnych, które wcześniej otrzymały aprobatę ministerstwa na wznowienie mitingów w połowie maja. Dyrektor generalny France Galop wierzy jednak, że decyzja nie wpłynie na wyścigi.

„France Galop nie jest postrzegana jako federacja sportowa, więc na pewno nie regulują nas wszystkie przepisy związane ze sportem. Podlegamy Ministerstwu Rolnictwa, więc tak naprawdę nie jesteśmy w takiej samej sytuacji jak inne dyscypliny”, powiedział Olivier Delloye, dyrektor generalny France Galop.

foto. LarryWhite

Zobacz też

Hiszpania. Oficjalny zakaz sponsoringu przez operatorów hazardowych

Hiszpańskie władze oficjalnie potwierdziły zastosowanie okresu przejściowego na wprowadzenie zakazu sponsorowania gier hazardowych w piłce nożnej. Organy z Półwyspu

Czytaj więcej...

Celebryci i znani sportowcy znikną z brytyjskich reklam hazardu

Brytyjski Komitet Praktyki Reklamowej (CAP) przygotowuje ustawę, która zakaże wykorzystywania osobistości ze świata sportu oraz innych celebrytów w reklamach

Czytaj więcej...

Grzywna dla Google za reklamy hazardu we Włoszech

Autorità per le Garanzie nelle Comunicazioni (AGCOM), włoski organ regulujący kwestie komunikacji w tym kraju, nałożył na Google grzywnę

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu