Fundacja Sport Twoją Szansą przedłuża współpracę z Rafałem Czuperem

W Aktualności DNIA
- Updated

Fundacja Sport Twoją Szansą informuje w swoim komunikacie prasowym, że przedłużyła współpracę z Rafałem Czuperem, tenisistą stołowym – zawodnikiem kadry Polski, multimedalistą mistrzostw świata i Europy, zdobywcą srebrnego medalu podczas Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro. Sportowiec przygotowuje się do Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio w 2020 r. Fundacja Sport Twoją Szansą powstała z inicjatywy STS, największego bukmachera w Polsce, który jednocześnie jest także jej głównym sponsorem.  

„Działania fundacji skupiają się na wsparciu utalentowanych zawodników wielu dyscyplin, którzy z różnych powodów zmagają się z trudnościami w realizowaniu swoich sportowych marzeń. Rafałowi Czuperowi patronujemy już od przeszło roku. W tym czasie zawodnik udowodnił wyśmienitą formę broniąc tytułu mistrza Polski oraz zdobywając wicemistrzostwo Europy. Ufamy, że kontynuacja umowy zapewni Rafałowi warunki do dalszego rozwoju kariery i przyczyni się do kolejnych sukcesów, w tym także do udanego startu podczas igrzysk”,  mówi Mateusz Juroszek, prezes Fundacji Sport Twoją Szansą. 

Jak podkreślają służby prasowe Fundacji, pochodzący z Raczek to czołowy nie tylko w Polsce ale i na świecie tenisista stołowy, paraolimpijczyk, medalista letnich igrzysk paraolimpijskich oraz multimedalista mistrzostw świata i Europy. Do grona podopiecznych fundacji Sport Twoją Szansą dołączył w 2018 r. W tym czasie zdobył mistrzostwo Polski i wicemistrzostwo Europy w klasie 2, zajął 1. miejsce w Italian Open i 2. miejsce w Polish Open. Dorobek tenisisty to 30 medali zdobytych na międzynarodowych turniejach.

Fundacja z satysfakcją przypomina też, że jej podopieczni mogą pochwalić się wieloma sukcesami na arenie krajowej i międzynarodowej. Janusz Rokicki podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy osób niepełnosprawnych wywalczył złoty medal w pchnięciu kulą. Wspierana przez fundację Reprezentacja Polski w koszykówce na wózkach zajęła z kolei 6. miejsce w mistrzostwach świata, a Reprezentacja Polski w rugby na wózkach wywalczyła 9. miejsce w mistrzostwach świata w Sydney.

Organizacja prowadzi również ogólnopolski projekt „Kibicuj z nami”, w ramach którego organizuje wyjścia dzieci na wydarzenia sportowe. Ideą akcji jest dzielenie się sportowymi emocjami z młodym pokoleniem poprzez stwarzanie możliwości kibicowania na żywo, ze stadionowych trybun. Projekt skierowany jest do dzieci z klubów i akademii sportowych, a także przebywających w pogotowiach opiekuńczych i oświatowych, ośrodkach pomocy i domach dziecka. Do tej pory w organizowanych przez fundację wyjściach na wydarzenia sportowe udział wzięło ponad 250 dzieci wraz z opiekunami.

Fundacja Sport Twoją Szansą funkcjonuje od 2014 roku, prowadząc działania na rzecz rozwoju polskiego sportu. Do grona jej podopiecznych należą indywidualni sportowcy oraz organizacje sportowe. Nieprzerwanie od 2016 r. fundacja wspiera multimedalistę igrzysk paraolimpijskich Janusza Rokickiego. Od września 2018 r. do grona podopiecznych należy Fundacja na Rzecz Rozwoju Polskiej Piłki Nożnej organizująca darmowe zajęcia dla młodych piłkarzy, tenisista stołowy Rafał Czuper oraz lekkoatletka Kamila Przybyła. Od września 2019 r. fundacja wspiera także Akademię Leszka Blanika organizującą zajęcia gimnastyczne, sekcję mikrusów Klubu Hokejowego Polonia Bytom, lekkoatletę Cypriana Mrzygłoda, płotkarkę Justynę Saganiak, sprinterką Ewą Ochocką oraz kolarza torowego i tandemowego Kamila Kuczyńskiego.

Fundacja przyjmuje wnioski o wsparcie przez stronę www.sporttwojaszansa.pl. W jej Radzie Honorowej zasiadają sportowcy, działacze oraz dziennikarze sportowi: Monika Pyrek, Bartłomiej Bonk, Grzegorz Tkaczyk, Sebastian Mila, Tomasz Zimoch, Tomasz Smokowski, Piotr Koźmiński oraz Karol Klimczak i Michał Listkiewicz.

Wszyscy, którzy chcą wesprzeć działalność fundacji więcej informacji znajdą na www.sporttwojaszansa.pl oraz na portalach Facebook i Twitter.

Zobacz też

Hiszpania. Oficjalny zakaz sponsoringu przez operatorów hazardowych

Hiszpańskie władze oficjalnie potwierdziły zastosowanie okresu przejściowego na wprowadzenie zakazu sponsorowania gier hazardowych w piłce nożnej. Organy z Półwyspu

Czytaj więcej...

Celebryci i znani sportowcy znikną z brytyjskich reklam hazardu

Brytyjski Komitet Praktyki Reklamowej (CAP) przygotowuje ustawę, która zakaże wykorzystywania osobistości ze świata sportu oraz innych celebrytów w reklamach

Czytaj więcej...

Grzywna dla Google za reklamy hazardu we Włoszech

Autorità per le Garanzie nelle Comunicazioni (AGCOM), włoski organ regulujący kwestie komunikacji w tym kraju, nałożył na Google grzywnę

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu