Gala Derby z niespodziankami?

W Aktualności DNIA
- Updated

Już w niedzielę na warszawskim Służewcu jedna z największych i najciekawszych gonitw w polskich wyścigach konnych – Derby. Najmniej przewidywalna i często obfitująca w niespodzianki w tym roku z powodu późnego startu sezonu może być jeszcze bardziej zaskakująca.

Dla spragnionych wyścigów dwudniówka prezentuje się bardzo ciekawie, a tylko w niedzielę odbędzie aż dziewięć gonitw. Oprócz kluczowej Westminister Derby, która klasycznie odbędzie się na dystansie 2400 metrów, a pobiegną w niej trzy letnie klacze i ogiery (z pulą nagród 175 tys. PLN), ciekawie zapowiadają się również Nagroda Prezesa Totalizatora Sportowego oraz Memoriał Fryderyka Jurjewicza.

blank

Zwycięstwo w Derby jest uznawane przez trenerów, właścicieli i hodowców za niezwykle pożądane – głównie z uwagi na fakt, że koń szanse na zwycięstwo ma tylko raz, a sama nazwa rozpoznawalna jest na całym świecie i ułatwia międzynarodową karierę.

Przed niedzielną gonitwą typerzy dość jednoznacznie stawiają na zwycięstwo irlandzkiej klaczy Inter Royal Lady. Co ciekawe w dosiadzie zobaczymy Joannę Wyrzyk, która ma szansę zostać pierwszą kobietą, której udało się wygrać tą prestiżową gonitwą. Dobrze oceniany jest również irlandzki Night Tunder, który pobiegnie pod Szczepanem Mazurem, który wie jak wygrywać Derby. Oba konie są w treningu u Andrzeja Wyrzyka. Typem redakcji GamingBuzz jest jednak ciemnogniady Sewerus. Łącznie pobiegnie trzynaście koni.

Zakłady na wszystkie gonitwy obstawiać można na stronie www.trafonline.pl, gdzie w pulach gwarantowanych w wybranych gonitwach wygrać można nawet 25 tys. PLN.

Gala Derby to tradycyjnie okazja do podziwiania i udziału w konkursie na najpiękniejszy kapelusz. Organizatorzy poszli w tym roku o krok dalej i na miejscu będzie można również kupić nakrycia głowy od kilku polskich projektantów.

Wstęp na imprezę odbywać się będzie z ograniczeniami związanymi z epidemią COVID-19. Dostępne będzie tylko 25% miejsc, w części toru trzeba będzie nosić maseczki, stale utrzymywać dystans społeczny, a sprzedaż biletów odbywać się będzie wyłącznie przez internet (e-bilet.pl).

Zobacz też

Spółka Novomatic z niemiecką licencją na zakłady

Novomatic Group uzyskało licencję na oferowanie zakładów sportowych w Niemczech. Operator na terenie naszych zachodnich sąsiadów będzie działał za

Czytaj więcej...

Bukmacherzy – dlaczego produkt jest tak ważny?

Polska branża zakładów bukmacherskich została zdominowana przez dwie najpopularniejsze marki, które wspólnie kontrolują ponad 3/4 rynku. Mowa tu oczywiście

Czytaj więcej...

Bank Australia zablokuje transakcje hazardowe kartami kredytowymi

Bank Australia zablokuje swoim klientom możliwość wykorzystywania wydanych przez siebie kart kredytowych do finansowania transakcji hazardowych.Nowe rozwiązanie wejdzie w

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu