Gambling Commission przedstawia swoje plany

W Aktualności DNIA
- Updated
Londyn

The Gambling Commission określiła swój plan na rok 2019-20, ze stałym naciskiem na ochronę konsumentów, zapobieganiu szkodom związanym z hazardem i podnoszeniu ogólnych standardów w branży.

Plan określa projekty i kamienie milowe, które brytyjski organ regulacyjny zamierza osiągnąć w ciągu najbliższych 12 miesięcy w ramach realizowanej strategii, która trwa od 2018 r. i potrwa do 2021 r.

Po wprowadzeniu ograniczeń FOBT (zmniejszenie maksymalnej stawki gry na terminalach), komisja zamierza wprowadzić zakaz używania kart kredytowych do finansowania gier hazardowych. Dodatkowo GC przyjrzy się sprawie projektowania gier i podejmie odpowiedni kroki, jeśli zdecyduje, że obecnie standardy są niewystarczające.

Uruchomiona zostanie nowa krajowa strategia na rzecz ograniczenia szkód związanych z hazardem, która wystartuje jeszcze w tym miesiącu. Wpływ nowej strategii będzie ściśle monitorowany.

Podjęte zostaną również dalsze prace nad odpowiedzialną reklamą. Komisja będzie współpracować z Urzędem ds. Standardów Reklamy w celu określenia skutecznych mechanizmów kontrolnych w celu złagodzenia wpływu reklam hazardowych na dzieci, młodzież i osoby szczególnie narażone.

Kontynuowane będą również starania o podniesienie standardów branżowych, przy czym program najlepszych praktyk dla licencjobiorców będzie promowany poprzez serię wydarzeń i publikacji. Następnie przeprowadzone zostaną korporacyjne oceny operatorów, aby zapewnić utrzymanie standardów.

Zobacz też

Hiszpania. Oficjalny zakaz sponsoringu przez operatorów hazardowych

Hiszpańskie władze oficjalnie potwierdziły zastosowanie okresu przejściowego na wprowadzenie zakazu sponsorowania gier hazardowych w piłce nożnej. Organy z Półwyspu

Czytaj więcej...

Celebryci i znani sportowcy znikną z brytyjskich reklam hazardu

Brytyjski Komitet Praktyki Reklamowej (CAP) przygotowuje ustawę, która zakaże wykorzystywania osobistości ze świata sportu oraz innych celebrytów w reklamach

Czytaj więcej...

Grzywna dla Google za reklamy hazardu we Włoszech

Autorità per le Garanzie nelle Comunicazioni (AGCOM), włoski organ regulujący kwestie komunikacji w tym kraju, nałożył na Google grzywnę

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu