Gaming Innovation Group przejmuje chorwackiego operatora

W Aktualności DNIA
- Updated

GiG zamierza rozszerzyć działalność B2C na rynek chorwacki. Plan realizuje przejmując 75% udziałów lokalnego operatora.

Gaming Innovation Group (GiG) zawarła umowę nabycia 75% udziałów w chorwackiej firmie Top Games. Transakcja ma pomóc operatorowi wejść na rynek chorwacki już w pierwszej połowie 2020 roku. Zgodnie z warunkami umowy, pozostałe 25% udziałów zostanie zatrzymane przez właściciela, który ma spore doświadczenie w prowadzeniu biznesu detalicznego.

Wynagrodzenie za przejęcie opiera się wyłącznie na wkładzie GiG w działalność gospodarczą Chorwatów i w związku z umową nie zostaną wypłacone żadne środki pieniężne. Obie firmy utworzą model partnerstwa opartego na współpracy, w ramach której będą razem uczestniczyć w działalności operacyjnej firmy.

GiG zapewni firmie prawa do marki, platformę do gier i wiedzę operacyjną, a Top Games pokryje początkowe koszty rozszerzenia działalności na rynek online. Top Games posiada licencję na obsługę e-gier na rynku chorwackim.

GiG, który licencjonowany jest na Malcie zapowiedział, że ​​wykorzysta to partnerstwo jako odskocznię do uruchomienia operacji kasyn online w pierwszej połowie 2020 roku. Oczekuje „umiarkowanego” wpływu na przychody grupy w drugiej połowie 2020 r., ze zwiększonym udziałem w przychodach w pierwszej połowie 2021 r.

Dyrektor generalny GiG, Richard Brown, powiedział, że był podekscytowany możliwością rozszerzenia działalności firmy B2C na rynek chorwacki.

Obecnie rynek chorwacki ma sześć licencjonowanych kasyn online, w tym Top Games, a lokalne władze blokują adresy IP operatorów nielicencjonowanych.

„To dobra okazja, aby pokazać siłę naszej oferty kasyn online i naszą pasję do zapewniania użytkownikom końcowym bezpiecznych, odpowiedzialnych i konkurencyjnych gier hazardowych online” –  powiedział Brown.

Zobacz też

Kasyna w Atlantic City zwalniają pracowników

Z powodu epidemii COVID-19 w tym tygodniu w amerykańskich kasynach w Atlantic City zwolniono około 16 tysięcy pracowników. Niekoniecznie musi

Czytaj więcej...

UKGC ostrzega operatorów – nie wykorzystujcie marketingowo COVID-19

Neil McArthur, szef UKGC, instruuje licencjobiorców, aby zachowali ostrożność w swoim działaniu po wzroście aktywności kasyn online. Komisja podkreśla,

Czytaj więcej...

Złe prognozy dla rynku hazardowego

Analitycy H2 Gambling Capital dokonali w ostatnich dniach oceny wpływu wirusa COVID-19 na światowy rynek gier hazardowych. Ich prognoza

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu