Gaming Innovation Group przejmuje chorwackiego operatora

W Aktualności DNIA
- Updated

GiG zamierza rozszerzyć działalność B2C na rynek chorwacki. Plan realizuje przejmując 75% udziałów lokalnego operatora.

Gaming Innovation Group (GiG) zawarła umowę nabycia 75% udziałów w chorwackiej firmie Top Games. Transakcja ma pomóc operatorowi wejść na rynek chorwacki już w pierwszej połowie 2020 roku. Zgodnie z warunkami umowy, pozostałe 25% udziałów zostanie zatrzymane przez właściciela, który ma spore doświadczenie w prowadzeniu biznesu detalicznego.

Wynagrodzenie za przejęcie opiera się wyłącznie na wkładzie GiG w działalność gospodarczą Chorwatów i w związku z umową nie zostaną wypłacone żadne środki pieniężne. Obie firmy utworzą model partnerstwa opartego na współpracy, w ramach której będą razem uczestniczyć w działalności operacyjnej firmy.

GiG zapewni firmie prawa do marki, platformę do gier i wiedzę operacyjną, a Top Games pokryje początkowe koszty rozszerzenia działalności na rynek online. Top Games posiada licencję na obsługę e-gier na rynku chorwackim.

GiG, który licencjonowany jest na Malcie zapowiedział, że ​​wykorzysta to partnerstwo jako odskocznię do uruchomienia operacji kasyn online w pierwszej połowie 2020 roku. Oczekuje „umiarkowanego” wpływu na przychody grupy w drugiej połowie 2020 r., ze zwiększonym udziałem w przychodach w pierwszej połowie 2021 r.

Dyrektor generalny GiG, Richard Brown, powiedział, że był podekscytowany możliwością rozszerzenia działalności firmy B2C na rynek chorwacki.

Obecnie rynek chorwacki ma sześć licencjonowanych kasyn online, w tym Top Games, a lokalne władze blokują adresy IP operatorów nielicencjonowanych.

„To dobra okazja, aby pokazać siłę naszej oferty kasyn online i naszą pasję do zapewniania użytkownikom końcowym bezpiecznych, odpowiedzialnych i konkurencyjnych gier hazardowych online” –  powiedział Brown.

Zobacz też

Jamie Foxx w nowej kampanii reklamowej BetMGM

BetMGM, spółka joint venture GVC Holdings i MGM Resorts, oferująca zakłady sportowe i gry online ogłosiła, że w jej

Czytaj więcej...

Hazard online w Zimbabwe zyskuje na popularności, jednak państwo nie czerpie z tego zysków

W 16 milionowym Zimbabwe, ponad 50% populacji ma obecnie dostęp do Internetu.  Dzięki rozwojowi telefonii komórkowej, mieszkańcy tego afrykańskiego

Czytaj więcej...

Urugwaj: przetarg na resort na wybrzeżu Rocha

Prezydent Urugwaju, Luis Lacalle Pou wraz z ministrem turystyki Germánem Cardoso nie zwątpili w zasadność inwestycji w zintegrowane resorty

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu