Giełdowe przymiarki branży hazardowej

W Aktualności DNIA
- Updated

Wartość firm oferujących gry hazardowe online na giełdzie rośnie. To konsekwencja postępującego od niemal 20 lat rozwoju witryn bukmacherskich i zaskakującego potencjału wirtualnych kasyn online. Najbardziej aktywni są angielscy operatorzy online.

W czołówce są również Kanada, Szwecja i Izrael. Rynek akcji firm hazardowych online jest jednak wciąż mało stabilny, choć generalnie przynosi spore zyski w dość krótkim czasie. Tak więc działania podejmowane przez inwestorów muszą koncentrować się na stałym monitorowaniu inwestycji w akcje.

 Wśród najbardziej aktywnych firm hazardowych na londyńskiej giełdzie jest popularny dostawca gier, firma Playtech, oferująca głównie gry kasynowe. Spółka w umiejętny sposób wykorzystuje zaawansowane technologie w zakresie programów marketingowych i programów partnerskich kasyn. W konsekwencji wirtualne kasyna powiązane z Playtech pełnią funkcję otwartych przewodników po kasynach z duchem zaawansowanych technologii. Playtech oferuje partnerom swoją wiedzę i bibliotekę ponad 500 gier.

Podobnie jak Playtech, NetEnt jest wysokiej jakości dostawcą wirtualnych kasyn. Notowana na sztokholmskiej giełdzie papierów wartościowych spółka postrzegana jest przez opinię publiczną jako znak jakości. Dość słaby start w branży hazardowej firma zrekompensowała sobie sukcesami w świecie wirtualnym.

Za jedną z najbardziej stabilnych w sektorze gier hazardowych uważana jest grupa Ladbrokes. Firma stanowi punkt odniesienia zakładów online w Wielkiej Brytanii. Jej oferta produktów obecna jest w całej Europie, online i offline.

Inwestorów kusić może także oferta giganta hazardowego z aktywnymi stronami bukmacherskimi, kasynami online oraz pokojami pokerowymi i bingo – Kindred Group. Znakiem towarowym grupy jest Unibet, jeden z największych serwisów bukmacherskich na świecie. Grupa zarządza dodatkowo kilkunastoma kasynami online skierowanymi na rynki lokalne.

Notowana na giełdzie w Toronto Stars Group, firmująca działalność największej witryny pokerowej  PokerStars, pozycjonuje się jako jeden z wiodących graczy w dziedzinie hazardu online. Grupa jest jednak dość niestabilna, a ceny akcji w dość krótkim czasie ulegają sporym wahaniom. Inwestowanie w Stars Group zarezerwowane więc jest dla znawców rynku, którzy doskonale wiedzą, który moment wybrać, aby odnieść sukces w krótkim okresie.

W Szwecji, ze zmiennym szczęściem, przez ostatnich kilka lat największe sukcesy odnosi grupa LeoVegas. Operator ten koncentruje się głównie na dużych rynkach, takich jak smartfony. Niestabilność firmy przekłada się na konieczność stałego monitorowania wartości rynkowej LeoVegas. Pamiętają o tym obserwatorzy branży hazardowej.

W przeciwieństwie do ostrożnych i konserwatywnych inwestycji, firmy związane z hazardem online są dość niestabilne w swoich ofertach. Z drugiej jednak strony przynoszą wysokie dywidendy. Inwestorzy szukający szybkiego zysku i jednocześnie nieobawiający się równie spektakularnych strat, coraz częściej monitorują akcje tych firm.

Zobacz też

Chińscy hakerzy atakują operatorów hazardowych

Od lata 2019 r. grupa profesjonalnych chińskich hakerów atakuje firmy prowadzące internetowe strony hazardowe. Opublikowane w tym tygodniu raporty zajmujących się

Czytaj więcej...

MGM wygrało walkę o wielką inwestycję w Osace?

MGM Resorts International jest na dobrej drodze do uzyskania licencji na zintegrowany ośrodek hazardowy w Japonii. Władze prefektury Osaka ogłosiły, że

Czytaj więcej...

Cypr. Melco Resorts & Entertainment odpowiada na podejrzenia związane z praniem pieniędzy

Melco Resorts & Entertainment, właściciel i operator kasyn oraz ośrodków rozrywki na Cyprze, odpowiedział na ostrzeżenia Moneyval - komitetu ekspertów ds.

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu