Gigant inwestycyjny z Kataru ogranicza sponsoring wyścigów konnych

W Aktualności DNIA
- Updated

Katarski gigant w branży inwestycyjnej, Qipco Holding, w obliczu trwającej pandemii koronawirusa, zdecydował o ograniczeniu swojej aktywności sponsoringowej w wyścigach konnych. Konsorcjum wycofało się ze współpracy z największymi wyścigami w Irlandii i Francji, pozostawiając w swoim portfelu jedynie brytyjskie zawody.

Jak donosi portal sportbusiness.com, zgodnie wcześniejszymi zapowiedziami, Qipco Holding, wycofał się ze sponsoringu słynnego Prix du Jockey Club, znanego również jako French Derby oraz Irish Champion Stakes. Grupa wspierała wspomniane wyścigi, przez ostatnie odpowiednio trzy i sześć lat. Motywem podjętej decyzji jest zachwianie gospodarcze, które z powodu panującej pandemii COVID-19, dotknęło większość światowych gospodarek.

Jednak przygoda grupy z wyścigami nie dobiegła końca, bowiem Qipco pozostanie z British Champions Day, rozgrywanym na torze wyścigowym w Ascot oraz British Champions Series. Holding jest sponsorem tytularnym wspomnianego wyściguod czasu jego powstania, czyli od 2011 roku. Parafowany w 2015 roku kontrakt, opiewa na kwotę 50 mln £ ( 62,2 mln $). Umowa, zgodnie z którą spółka finansować będzie nagrody dla zwyciezców została zawarta na okres dziesięciu lat i obowiązuje do 2024 roku. Przedstawiciele konsorcjum potwierdzili, że w tej kwestii na pewno nic się nie zmieni.

David Redvers, kierownik ds. wyścigów w Qatar Racing Team, w wywiadzie udzielonym gazecie The Guardian powiedział: „Widząc, co dzieje się obecnie ze światową gospodarką, wszyscy musimy być bardziej oszczędni i maksymalnie wydajni w działaniach związanych z wydawaniem naszych pieniądzy. Tu nie chodzi o jakąkolwiek redukcję, tylko o zrównoważony rozwój”.

Qipco Holding (Qatar Investment & Projects Development Holding Company) to katarskie konsorcjum inwestycyjne z siedzibą w Dausze, koncentrujące swoją działalność na spółkach z rynków finansowych oraz nieruchomościach.

foto. clarencealford

Zobacz też

Holandia. KSA wzywa do usunięcia automatów z parków rozrywki

Kansspelautoriteit (KSA), holenderski organ ds. gier hazardowych, zapowiedział, że wprowadzi zmiany w obowiązujących przepisach, zgodnie z którymi automaty do

Czytaj więcej...

Spółka Novomatic z niemiecką licencją na zakłady

Novomatic Group uzyskało licencję na oferowanie zakładów sportowych w Niemczech. Operator na terenie naszych zachodnich sąsiadów będzie działał za

Czytaj więcej...

Bukmacherzy – dlaczego produkt jest tak ważny?

Polska branża zakładów bukmacherskich została zdominowana przez dwie najpopularniejsze marki, które wspólnie kontrolują ponad 3/4 rynku. Mowa tu oczywiście

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu