Gigantyczne podatki właścicieli bet365

W Aktualności DNIA
- Updated

Właściciele internetowego bukmachera bet365 zapłacili w roku podatkowym 2018-19 podatek w wysokości i 276 mln funtów stając się największym podatnikiem w Wielkiej Brytanii.

Rodzina Coates – założyciele bet365 – z CEO firmy Denis Coates na czele, zapłacili w ubiegłym roku podatkowym aż 276 mln funtów podatku stając się liderem pod tym względem w Wielkiej Brytanii. Listę rekordzistów opublikował The Sunday Times. Drugie miejsce w rankingu brytyjskiego dziennika przypadło rodzinie Stephena Rubina – właścicieli JD Sports – którzy zapłacili podatek prawie dwukrotnie niższy niż bet365, bo “zaledwie” 143,9 miliona funtów.

Warto dodać, że brytyjski gigant hazardowy wygenerował 2,98 mld £ GGR i 767,14 mln £ zysku operacyjnego w okresie 12 miesięcy: kwiecień 2018 – marzec 2019 roku. Sama Denis Coates otrzymała roczną pensję w wysokości 276,6 miliona funtów i  najprawdopodobniej z tego tytułu zapłaciła podatek dochodowy i składni na ubezpieczenie społeczne w wysokości około 130 milionów funtów.

Co ciekawe główna siedziba bet365 wciąż znajduje się w angielskim Stoke i operator nie „ucieka” do innych krajów starając się szukać optymalizacji podatkowych jak wielu jej branżowych konkurentów.

Ocenia się, że majątek rodziny Coates wynosi obecnie około 6,86 mld £.

Kolejnymi i ostatnimi już przedstawicielami branży hazardowej na liście Sunday Times są Fred i Peter Done, założyciele Betfred, którzy w roku podatkowym 2018-19 zapłacili podatek w wysokości 44,5 miliona funtów.

Zapraszamy do lektury tekstu naszego Eksperta o historii bet365.

Zobacz też

Hazard online w Zimbabwe zyskuje na popularności, jednak państwo nie czerpie z tego zysków

W 16 milionowym Zimbabwe, ponad 50% populacji ma obecnie dostęp do Internetu.  Dzięki rozwojowi telefonii komórkowej, mieszkańcy tego afrykańskiego

Czytaj więcej...

Urugwaj: przetarg na resort na wybrzeżu Rocha

Prezydent Urugwaju, Luis Lacalle Pou wraz z ministrem turystyki Germánem Cardoso nie zwątpili w zasadność inwestycji w zintegrowane resorty

Czytaj więcej...

Armenia zaostrza przepisy hazardowe. Ograniczenia dotyczą lokalizacji

Minister finansów Republiki Armenii, Atom Janjughazyan, podczas ostatniego posiedzenia rządu potwierdził zamiar zaostrzenia krajowych przepisów hazardowych. Nowe przepisy zmienią

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu