Google zmienia politykę w sprawie kasyn online w USA

W Aktualności DNIA
- Updated

Google planuje odblokować reklamy kasyn online na amerykańskim rynku gier hazardowych. Ma się to wydarzyć w pierwszym kwartale 2020 roku.

Reklamy kasyn online są obecnie przez technologicznego giganta zablokowane w Ameryce, jednak umożliwia on reklamowanie zakładów sportowych online w New Jersey, Nevadzie i Zachodniej Wirginii. Google dopuszcza także możliwość reklamy loterii państwowej.

Podobne złagodzenie zasad Google dotyczących reklam kasyn internetowych nastąpi na początku przyszłego roku, ponieważ firma chce skorzystać z rozwijającej się branży hazardowej w USA.

Google rozszerzyło także zasady dotyczące gier, aby umożliwić reklamy zakładów sportowych w stanach Indiana, Iowa, Montana, Pensylwania i Rhode Island. Te zmiany mają zostać wprowadzone w życie od 22 października, chociaż mogą one podlegać opóźnieniom w zależności od działań stanowych organów regulacyjnych.

Licencjonowani operatorzy w tych stanach będą mogli uczestniczyć w działaniach reklamowych za pośrednictwem Google Ads, Google Display Network, YouTube i AdMob, ale nie za pośrednictwem Google Ad Managera.

Październikowa aktualizacja zasad funkcjonowania wyszukiwarki pozwoliła również licencjonowanym operatorom w Kolumbii, Kenii i Nigerii na wyświetlanie reklam hazardu online.

Zobacz też

Chińscy hakerzy atakują operatorów hazardowych

Od lata 2019 r. grupa profesjonalnych chińskich hakerów atakuje firmy prowadzące internetowe strony hazardowe. Opublikowane w tym tygodniu raporty zajmujących się

Czytaj więcej...

MGM wygrało walkę o wielką inwestycję w Osace?

MGM Resorts International jest na dobrej drodze do uzyskania licencji na zintegrowany ośrodek hazardowy w Japonii. Władze prefektury Osaka ogłosiły, że

Czytaj więcej...

Cypr. Melco Resorts & Entertainment odpowiada na podejrzenia związane z praniem pieniędzy

Melco Resorts & Entertainment, właściciel i operator kasyn oraz ośrodków rozrywki na Cyprze, odpowiedział na ostrzeżenia Moneyval - komitetu ekspertów ds.

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu