Google zmienia politykę w sprawie kasyn online w USA

W Aktualności DNIA
- Updated

Google planuje odblokować reklamy kasyn online na amerykańskim rynku gier hazardowych. Ma się to wydarzyć w pierwszym kwartale 2020 roku.

Reklamy kasyn online są obecnie przez technologicznego giganta zablokowane w Ameryce, jednak umożliwia on reklamowanie zakładów sportowych online w New Jersey, Nevadzie i Zachodniej Wirginii. Google dopuszcza także możliwość reklamy loterii państwowej.

Podobne złagodzenie zasad Google dotyczących reklam kasyn internetowych nastąpi na początku przyszłego roku, ponieważ firma chce skorzystać z rozwijającej się branży hazardowej w USA.

Google rozszerzyło także zasady dotyczące gier, aby umożliwić reklamy zakładów sportowych w stanach Indiana, Iowa, Montana, Pensylwania i Rhode Island. Te zmiany mają zostać wprowadzone w życie od 22 października, chociaż mogą one podlegać opóźnieniom w zależności od działań stanowych organów regulacyjnych.

Licencjonowani operatorzy w tych stanach będą mogli uczestniczyć w działaniach reklamowych za pośrednictwem Google Ads, Google Display Network, YouTube i AdMob, ale nie za pośrednictwem Google Ad Managera.

Październikowa aktualizacja zasad funkcjonowania wyszukiwarki pozwoliła również licencjonowanym operatorom w Kolumbii, Kenii i Nigerii na wyświetlanie reklam hazardu online.

Zobacz też

Malta chce przyciągnąć pracowników

Fundacja Gaming Malta połączyła siły ze swoim europejskim odpowiednikiem iGEN i uruchomia projekt „Why iGaming”, który skoncentruje się na

Czytaj więcej...

Kasyno i poker online w niemieckich krajach związkowych

Pomimo podzielonych zdań i opinii, niemieckie kraje związkowe osiągnęły finalnie porozumienie w sprawie zastosowania przejściowych przepisów, które dopuszczają obecność

Czytaj więcej...

Argentyna. Coraz więcej głosów za regulacją hazardu online w kraju

Podczas ostatnio zorganizowanej przez Argentine State Lottery Association (ALEA) konferencji online, lokalni operatorzy wraz z organami regulacyjnymi debatowali nad

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu