Grecki OPAP pozbawiony licencji na zakłady bukmacherskie online

W Aktualności DNIA
- Updated

Na podstawie orzeczenia greckiej Rady Stanu, operator hazardowy OPAP został pozbawiony licencji na prowadzenie internetowych zakładów bukmacherskich w tym kraju.

Zgodnie z greckim prawem, operatorzy są zobowiązani do złożenia wniosku o przyznanie licencji na prowadzenie zakładów sportowych online, ale OPAP nigdy tego nie zrobił. Było to możliwe dzięki wydanej w 2014 r. dyrektywie Greckiej Komisji Gier (HGC), która zwolniła OPAP z tego procesu.

HGC podało, że firma posiada już licencję na loterię i zakłady naziemne, więc jest zwolniona z tego obowiązku.

Konkurencyjna austriacka firma Goalbet wszczęła jednak w tej sprawie postępowanie przed greckimi sądami. Austriacy twierdzili, że zwalniając OPAP z tego obowiązku, HGC naruszyła greckie prawo.

Po wydaniu orzeczenia przez grecką Radę Stanu, OPAP musiał zaprzestać oferowania wszystkich zakładów bukmacherskich online, ale może on nadal działać w sieci naziemnej. Ponadto firma musi ponownie złożyć wniosek o licencję na zakłady sportowe.

Na pierwszy rzut oka, sprawa wydaje się dla greckiego operatora bardzo poważna i dotkliwa, jednak analitycy ocenili, że internetowe zakłady sportowe stanowią dla OPAP mniej niż 1% całkowitych przychodów brutto z gier. Ponadto orzeczenie nie ma wpływu na detaliczne zakłady bukmacherskie i loterie firmy, które stanowią zdecydowaną większość jej przychodów.

OPAP uruchomił swoją witrynę bukmacherską pamestoixima.gr w lipcu 2014 r., a w 2017 r. zawarł umowę z Betgenius o przeniesienie działalności bukmacherskiej online na platformę dostawcy.

Obecnie greckie władze oczekują na zatwierdzenie przez Komisję Europejską nowej ustawy o grach hazardowych online, która również po raz pierwszy ureguluje branżę afiliacyjną. W lipcu 2019 r. informowaliśmy, że Sazka Group, czeski gigant loterii, uruchomił proces przejęcia pełnej kontroli nad OPAP.

Zobacz też

Wielka Brytania. Zgoda CMA na fuzję Flutter Entertainment i The Stars Group

We wtorek brytyjski Urząd ds. Konkurencji i Rynków (CMA) poinformował opinię publiczną, że w jego ocenie połączenie hazardowych gigantów, Flutter

Czytaj więcej...

Od kwietnia nowe regulacje reklamowe w Danii

Z początkiem kwietnia w Danii wchodzą w życie nowe przepisy marketingowe. Regulacje te nakładają na operatorów hazardowych obowiązek zamieszczania

Czytaj więcej...

Zmiany w belgijskiej loterii w związku ze znacznym spadkiem sprzedaży

Belgium National Lottery wprowadza duże zmiany w związku z ogromnym spadkiem sprzedaży swoich produktów wywołanym pandemią koronawirusa.Jak donosi The Brussels Times,

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu