Grupa Sazka patrzy w stronę Wielkiej Brytanii

W Aktualności DNIA
- Updated

Czeska firma może przejąć licencję Camelot w 2023 roku i zacząć działać na kolejnym rynku europejskim. Karel Komarek, jeden z najbogatszych Czechów i właściciel znanego operatora gier hazardowych Sazka Group rozważa przejęcie loterii krajowej w Wielkiej Brytanii, zapewniając przy tym, że będzie znacznie bardziej efektywny od obecnego operatora.

Przedstawiciele spółki twierdzą, że mogliby wykonać o wiele lepszą pracę niż obecny operator. „Grupa Sazka ma udokumentowane osiągnięcia w przeprowadzaniu loterii i ulepszaniu ich. Uważamy, że stawia nas to w dobrej pozycji w przypadku potencjalnej kontroferty obecnego operatora z Wielkiej Brytanii.”

Sazka jest zainteresowana zastąpieniem obecnego operatora, Camelot, po wygaśnięciu licencji tej firmy w 2023 r. Jeśli Sazka przejmie stery w 2023 r., to po raz pierwszy od 1994 r. loteria krajowa nie będzie urządzana przez Camelot. Do tej pory Camelot Group, należąca do kanadyjskiej firmy Ontario Teacher’s Pension Plan był jedynym operatorem, uzyskującym 3 licencje z rzędu.

Obecnie Sazka Group, poza Czechami prowadzi swoją działalność w Austrii, Włoszech i Grecji, jednak planuje jeszcze bardziej rozszerzyć swoją obecność na starym kontynencie. Zanim spółka formalnie złoży ofertę przejęcia UK National Lottery musi poczekać na dalsze instrukcje przekazane przez brytyjską komisję UKGC.

Czeska firma nie jest jedyną, która ma zamiar ubiegać się o licencję National Lottery w Wielkiej Brytanii. Już wcześniej taki zamiar ogłosiła firma Northern & Shell, będąca własnością Richarda Desmonda i Richarda Bransona.

 „Grupa Sazka jest świadoma nadchodzącego procesu licencyjnego na brytyjską loterię narodową. Po tym, jak brytyjska komisja ds. Hazardu ogłosi warunki [procesu licytacji], dokonamy ich oceny w celu ustalenia odpowiedzi grupy Sazka” – powiedział rzecznik Sazka.

Grupa Sazka odnotowała dwucyfrowy wzrost na wszystkich swoich rynkach oraz ma udokumentowane osiągnięcia w branży hazardowej, co niewątpliwie zapewni jej dobrą pozycję w procesie licencyjnym dotyczącym loterii narodowej w Wielkiej Brytanii.

Zobacz też

Rosja wprowadzi nowy kwartalny podatek

Rosyjscy licencjonowani operatorzy zakładów sportowych będą musieli płacić 5% podatek od GGR, co trzy miesiące. Takie rozwiązanie ma zostać

Czytaj więcej...

Austria. Rosną obawy dotyczące nielegalnego hazardu

Austriacka policja finansowa, tzw. Finanzpolizei, skonfiskowała ponad 660 automatów do gier, w ramach blisko trzystu kontroli przeprowadzonych od początku

Czytaj więcej...

Wielka Brytania. Widmo utraty połowy etatów w branży kasyn

Polityka brytyjskiego rządu, która doprowadza do powolnego wyniszczenia przemysłu kasynowego w kraju może kosztować brytyjskie społeczeństwo miliony. Blisko połowa

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu