Grupa Sazka patrzy w stronę Wielkiej Brytanii

W Aktualności DNIA
- Updated

Czeska firma może przejąć licencję Camelot w 2023 roku i zacząć działać na kolejnym rynku europejskim. Karel Komarek, jeden z najbogatszych Czechów i właściciel znanego operatora gier hazardowych Sazka Group rozważa przejęcie loterii krajowej w Wielkiej Brytanii, zapewniając przy tym, że będzie znacznie bardziej efektywny od obecnego operatora.

Przedstawiciele spółki twierdzą, że mogliby wykonać o wiele lepszą pracę niż obecny operator. „Grupa Sazka ma udokumentowane osiągnięcia w przeprowadzaniu loterii i ulepszaniu ich. Uważamy, że stawia nas to w dobrej pozycji w przypadku potencjalnej kontroferty obecnego operatora z Wielkiej Brytanii.”

Sazka jest zainteresowana zastąpieniem obecnego operatora, Camelot, po wygaśnięciu licencji tej firmy w 2023 r. Jeśli Sazka przejmie stery w 2023 r., to po raz pierwszy od 1994 r. loteria krajowa nie będzie urządzana przez Camelot. Do tej pory Camelot Group, należąca do kanadyjskiej firmy Ontario Teacher’s Pension Plan był jedynym operatorem, uzyskującym 3 licencje z rzędu.

Obecnie Sazka Group, poza Czechami prowadzi swoją działalność w Austrii, Włoszech i Grecji, jednak planuje jeszcze bardziej rozszerzyć swoją obecność na starym kontynencie. Zanim spółka formalnie złoży ofertę przejęcia UK National Lottery musi poczekać na dalsze instrukcje przekazane przez brytyjską komisję UKGC.

Czeska firma nie jest jedyną, która ma zamiar ubiegać się o licencję National Lottery w Wielkiej Brytanii. Już wcześniej taki zamiar ogłosiła firma Northern & Shell, będąca własnością Richarda Desmonda i Richarda Bransona.

 „Grupa Sazka jest świadoma nadchodzącego procesu licencyjnego na brytyjską loterię narodową. Po tym, jak brytyjska komisja ds. Hazardu ogłosi warunki [procesu licytacji], dokonamy ich oceny w celu ustalenia odpowiedzi grupy Sazka” – powiedział rzecznik Sazka.

Grupa Sazka odnotowała dwucyfrowy wzrost na wszystkich swoich rynkach oraz ma udokumentowane osiągnięcia w branży hazardowej, co niewątpliwie zapewni jej dobrą pozycję w procesie licencyjnym dotyczącym loterii narodowej w Wielkiej Brytanii.

Zobacz też

Bukmacherzy – dlaczego produkt jest tak ważny?

Polska branża zakładów bukmacherskich została zdominowana przez dwie najpopularniejsze marki, które wspólnie kontrolują ponad 3/4 rynku. Mowa tu oczywiście

Czytaj więcej...

Bank Australia zablokuje transakcje hazardowe kartami kredytowymi

Bank Australia zablokuje swoim klientom możliwość wykorzystywania wydanych przez siebie kart kredytowych do finansowania transakcji hazardowych.Nowe rozwiązanie wejdzie w

Czytaj więcej...

Kasyna w Wielkiej Brytanii zakażą spożywania alkoholu aby uniknąć zamknięć?

Operatorzy kasyn działający na co dzień w Anglii i Walii zaproponowali wprowadzenie zakazu spożywania alkoholu, tak aby uniknąć kolejnej

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu