Grupa Sazka patrzy w stronę Wielkiej Brytanii

W Aktualności DNIA
- Updated

Czeska firma może przejąć licencję Camelot w 2023 roku i zacząć działać na kolejnym rynku europejskim. Karel Komarek, jeden z najbogatszych Czechów i właściciel znanego operatora gier hazardowych Sazka Group rozważa przejęcie loterii krajowej w Wielkiej Brytanii, zapewniając przy tym, że będzie znacznie bardziej efektywny od obecnego operatora.

Przedstawiciele spółki twierdzą, że mogliby wykonać o wiele lepszą pracę niż obecny operator. „Grupa Sazka ma udokumentowane osiągnięcia w przeprowadzaniu loterii i ulepszaniu ich. Uważamy, że stawia nas to w dobrej pozycji w przypadku potencjalnej kontroferty obecnego operatora z Wielkiej Brytanii.”

Sazka jest zainteresowana zastąpieniem obecnego operatora, Camelot, po wygaśnięciu licencji tej firmy w 2023 r. Jeśli Sazka przejmie stery w 2023 r., to po raz pierwszy od 1994 r. loteria krajowa nie będzie urządzana przez Camelot. Do tej pory Camelot Group, należąca do kanadyjskiej firmy Ontario Teacher’s Pension Plan był jedynym operatorem, uzyskującym 3 licencje z rzędu.

Obecnie Sazka Group, poza Czechami prowadzi swoją działalność w Austrii, Włoszech i Grecji, jednak planuje jeszcze bardziej rozszerzyć swoją obecność na starym kontynencie. Zanim spółka formalnie złoży ofertę przejęcia UK National Lottery musi poczekać na dalsze instrukcje przekazane przez brytyjską komisję UKGC.

Czeska firma nie jest jedyną, która ma zamiar ubiegać się o licencję National Lottery w Wielkiej Brytanii. Już wcześniej taki zamiar ogłosiła firma Northern & Shell, będąca własnością Richarda Desmonda i Richarda Bransona.

 „Grupa Sazka jest świadoma nadchodzącego procesu licencyjnego na brytyjską loterię narodową. Po tym, jak brytyjska komisja ds. Hazardu ogłosi warunki [procesu licytacji], dokonamy ich oceny w celu ustalenia odpowiedzi grupy Sazka” – powiedział rzecznik Sazka.

Grupa Sazka odnotowała dwucyfrowy wzrost na wszystkich swoich rynkach oraz ma udokumentowane osiągnięcia w branży hazardowej, co niewątpliwie zapewni jej dobrą pozycję w procesie licencyjnym dotyczącym loterii narodowej w Wielkiej Brytanii.

Zobacz też

Chińscy hakerzy atakują operatorów hazardowych

Od lata 2019 r. grupa profesjonalnych chińskich hakerów atakuje firmy prowadzące internetowe strony hazardowe. Opublikowane w tym tygodniu raporty zajmujących się

Czytaj więcej...

MGM wygrało walkę o wielką inwestycję w Osace?

MGM Resorts International jest na dobrej drodze do uzyskania licencji na zintegrowany ośrodek hazardowy w Japonii. Władze prefektury Osaka ogłosiły, że

Czytaj więcej...

Cypr. Melco Resorts & Entertainment odpowiada na podejrzenia związane z praniem pieniędzy

Melco Resorts & Entertainment, właściciel i operator kasyn oraz ośrodków rozrywki na Cyprze, odpowiedział na ostrzeżenia Moneyval - komitetu ekspertów ds.

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu