Gubernator stanu Vermont chce legalizacji zakładów sportowych

W Aktualności DNIA
- Updated

Gubernator amerykańskiego stanu Vermont, Phil Scott, zaproponował nowy budżet zakładający 2-procentowy wzrost wydatków w porównaniu. Gubernator ogłosił przy tym, że zwiększone wydatki spowodują podniesienia podatków ani opłat, jeżeli w stanie dojdzie do legalizacji i opodatkowania zakładów sportowych online. Wezwał też do wprowadzenia możliwości urządzania loterii typu Keno na automatach.

Według stanowego komisarza ds. finansów, Adama Greshina, obie te dwie formy hazardu wygenerowałyby co najmniej 4 miliony dolarów nowych dochodów do budżetu Vermont. Z tej kwoty  2 miliony dolarów miałby zostać przeznaczone na zwiększenie dotacji na opiekę nad dziećmi. Pozostałe kwoty byłyby rozdysponowane na inne cele budżetowe.

Propozycje gubernatora Scotta dotyczące gier spotkały się jednak z dość chłodnym przyjęciem Demokratów. Na konferencji prasowej zwołanej po przemówieniu gubernatora, przedstawiciele tej formacji politycznej skrytykowali propozycje gubernatora przypominając, że stanowe władze ustawodawcze wcześniej je odrzuciły. Zastrzegli jednak, że wysłuchają szczegółów dotyczących budżetu przed podjęciem ostatecznej decyzji w sprawie.

Wątpliwości Demokratów, w tym ich stanowego lidera Davida Zuckermana, budzą zagrożenia jakie według nich niesie ze sobą uprawianie hazardu. „Nie sądzę, żeby uzależnianie ludzi od hazardu, pozbawianie ich pieniędzy na lunch, rachunki za ogrzewanie i gaz (…), jest najlepszym sposobem pomocy ludziom.”, powiedział Zuckerman.

Propozycja projektu budżetu przedstawiona przez gubernatora Scotta to początek czteromiesięcznego procesu, podczas którego Izba Deputowanych i Senat będą prowadziły debatę i podejmowały decyzję. Następnie wyślą uzgodnioną wersję z powrotem do gubernatora w celu uzyskania jego podpisu. Gubernator ma również prawo weta wobec ustaleń władzy ustawodawczej. Rok budżetowy w stanie rozpoczyna się w lipcu.  

Foto. VisualMemoriesbyJ

Zobacz też

Spółka Novomatic z niemiecką licencją na zakłady

Novomatic Group uzyskało licencję na oferowanie zakładów sportowych w Niemczech. Operator na terenie naszych zachodnich sąsiadów będzie działał za

Czytaj więcej...

Bukmacherzy – dlaczego produkt jest tak ważny?

Polska branża zakładów bukmacherskich została zdominowana przez dwie najpopularniejsze marki, które wspólnie kontrolują ponad 3/4 rynku. Mowa tu oczywiście

Czytaj więcej...

Bank Australia zablokuje transakcje hazardowe kartami kredytowymi

Bank Australia zablokuje swoim klientom możliwość wykorzystywania wydanych przez siebie kart kredytowych do finansowania transakcji hazardowych.Nowe rozwiązanie wejdzie w

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu