GVC chce płacić podatki w Wielkiej Brytanii

W Aktualności DNIA
- Updated

GVC Holdings rozważa przeniesienie siedziby spółki, a tym samym zmianę rezydencji podatkowej z Wyspy Man do Wielkiej Brytanii, dowiadujemy się z portalu igamingbusiness.

Jay Dossetter, szef działu PR w GVC, zdradził w rozmowie z portalem, że takie posunięcie zwiększy efektywność firmy, umożliwiając i ułatwiając organizację kluczowych spotkań bliżej jej największego rynku.

„Głównym powodem podjęcia tej decyzji jest to, że zgodnie z obecnym statutem grupy oraz rezydencją podatkową nie jesteśmy w stanie przeprowadzać swoich posiedzeń zarządu oraz zgromadzeń akcjonariuszy na terenie Wielkiej Brytanii. Proponowana zmiana da nam możliwość odbywania pełnych posiedzeń zarządu w Wielkiej Brytanii, co zmniejszy złożoność operacyjną i poprawi zarządzanie, zwiększając jednocześnie wydajność i redukując koszty. Oznacza to dla nas, że przyszłe zgromadzenia akcjonariuszy również będą mogły odbywać się na terenie Wielkiej Brytanii.” – wyjaśnił Dossetter.

Szef PR w GVC dodał, że umowa spółki, która pierwotnie siedzibę zarządu spółki zlokalizowała na wyspie Man, została stworzona w czasach, gdy grupa była znacznie mniejsza, tj. przed przejęciem Ladbrokes Coral, które miało miejsce w 2017 roku. Podsumowując zaznaczył, że Wielka Brytania to najbardziej odpowiednia lokalizacja na siedzibę, biorąc pod uwagę miejsce w jakim obecnie znajduje się GVC jeśli chodzi o branżę gier.

Dossetter uspokoił również, że zmiana lokalizacji nie oznaczałaby żadnych zmian w działalności spółki. „Przeniesienie dotyczy tylko wiodącej spółki holdingowej i nie będzie mieć wpływu na personel ani też na stronę operacyjną firmy. Nie wpłynie to również na nasz rachunek podatkowy ani na stawkę, którą płacimy. Jeśli chodzi o biznes online, operacyjnie nadal prowadzony będzie z Gibraltaru.” – zakończył.

GVC jest właścicielem wielu marek hazardowych, poza wspomnianą Ladbrokes  są to na przykład Foxy Casino, Sportingbet, czy Panda Gaming.

Zobacz też

Hiszpania. Oficjalny zakaz sponsoringu przez operatorów hazardowych

Hiszpańskie władze oficjalnie potwierdziły zastosowanie okresu przejściowego na wprowadzenie zakazu sponsorowania gier hazardowych w piłce nożnej. Organy z Półwyspu

Czytaj więcej...

Celebryci i znani sportowcy znikną z brytyjskich reklam hazardu

Brytyjski Komitet Praktyki Reklamowej (CAP) przygotowuje ustawę, która zakaże wykorzystywania osobistości ze świata sportu oraz innych celebrytów w reklamach

Czytaj więcej...

Grzywna dla Google za reklamy hazardu we Włoszech

Autorità per le Garanzie nelle Comunicazioni (AGCOM), włoski organ regulujący kwestie komunikacji w tym kraju, nałożył na Google grzywnę

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu