GVC chce zdominować Portugalię dzięki przejęciu Bet.pt

W Aktualności DNIA

GVC Holdings potwierdziło wcześniejsze doniesienia i zamierza powrócić na portugalski rynek, za sprawą zakupu lokalnego bukmachera internetowego Bet.pt. Kwoty transakcji nie ujawniono.

Grupa ogłosiła swoje najnowsze przejęcie, publikując aktualizację swoich wyników za trzeci kwartał 2020 roku, w którym to GVC zwiększyło założone wcześniej całoroczne prognozy do zakresu 770-790 milionów funtów. Optymizm holdingu wynika z zauważalnego ożywienia na wszystkich dużych regulowanych rynkach.

W swoim oświadczeniu GVC podkreśla, że przejęcie Bet.pt jest „zgodne ze strategią regulowanego rynku”, a operator dąży do zdobycia wiodącej pozycji w kraju, gdzie według przewidywań, do 2023 roku, rynek wzrośnie ponad dwukrotnie, osiągając wartość około 450 mln EUR.

Przypomnijmy, że przyjęcie przed kilkoma latami nowego systemu podatkowego w Portugalii sprawiło, że biznes hazardowy w tym kraju stał się nieopłacalny, a GVC opuściło wspomniany rynek wraz z wieloma dużymi i znanymi markami, takimi jak William Hill, bet365 czy też Ladbrokes. Jednak cztery lata po wprowadzeniu zmian legislacyjnych na rynku bukmacherskim, wielu międzynarodowych operatorów zdecydowało o ponownym uruchomieniu swoich usług w tym kraju. Wśród nich znaleźli się Betclic, Betano, Betway i 888Sports. Teraz tym śladem chce pójść GVC.

„Cieszymy się, że możemy powitać Bet.pt w Grupie GVC. Jesteśmy pod wrażeniem jakości bukmachera i jego znacznego wzrostu od momentu uruchomienia. Przejęcie idzie w parze z naszą strategią rozwoju na nowych, regulowanych rynkach i opiera się na doświadczeniach w kupowaniu lokalnych operatorów i tworzeniu z nich liderów rynkowych. Wierzymy, że dzięki dostępowi do treści, technologii i umiejętności marketingu cyfrowego GVC, Bet.pt może zbudować swoją pozycję jako lider rynku w Portugalii”, – czytamy w oświadczeniu GVC.

Zobacz też

Holandia. KSA wzywa do usunięcia automatów z parków rozrywki

Kansspelautoriteit (KSA), holenderski organ ds. gier hazardowych, zapowiedział, że wprowadzi zmiany w obowiązujących przepisach, zgodnie z którymi automaty do

Czytaj więcej...

Spółka Novomatic z niemiecką licencją na zakłady

Novomatic Group uzyskało licencję na oferowanie zakładów sportowych w Niemczech. Operator na terenie naszych zachodnich sąsiadów będzie działał za

Czytaj więcej...

Bukmacherzy – dlaczego produkt jest tak ważny?

Polska branża zakładów bukmacherskich została zdominowana przez dwie najpopularniejsze marki, które wspólnie kontrolują ponad 3/4 rynku. Mowa tu oczywiście

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu