Hazard w Izraelu – jeśli grać, to na statku

W Aktualności DNIA
- Updated

The Jerusalem Post podjął na swoich łamach próbę dyskusji na temat funkcjonowania zakładów sportowych i innych gier hazardowych w Izraelu. Zasady dotyczące organizacji gier hazardowych są w tym państwie dość skomplikowane, przepisy prawa surowe, natomiast zainteresowanie popularną rozrywką w Izraelu duże. 
  
Postęp technologiczny znacząco wpłynął na rozwój zakładów online. Na całym świecie niezwykle łatwo uzyskać dostęp do stron i aplikacji bukmacherskich z telefonu, komputera stacjonarnego i tabletu. U Izraelczyków jednak większość zakładów online jest ściśle kontrolowana, a wiele witryn bukmacherskich jest zakazanych. Co więcej, rząd nakłada nawet filtry blokujące dostęp do stron bukmacherskich. 

Wielu graczy korzysta jednak z zagranicznych stron internetowych, omijając blokady rządowe za pomocą VPN i serwerów proxy. Legalność korzystania z takich rozwiązań stoi pod znakiem zapytania, jednakże wciąż cieszy się zainteresowaniem. Nowicjusze w dziedzinie technologii potrafią bez najmniejszego problemu uzyskać dostęp do stron bukmacherskich.
Kasyna w Izraelu właściwie nie mają racji bytu. Obowiązują tam bardzo surowe przepisy prawne dotyczące otwierania i prowadzenia wszelkiego rodzaju kasyn. Nie powstrzymało to jednak entuzjastów hazardu od prowadzenia podziemnych biznesów. Cieszą się one ogromnym zainteresowaniem. Nielegalny hazard jest zatem powszechny i chociaż co jakiś czas zdarzają się nawet aresztowania, w kraju panuje powszechne przekonanie, że kasyna w końcu zostaną zalegalizowane.

Co ciekawe, hazard całkowicie jest legalny na statkach wycieczkowych. W największych portach wokół Izraela działalność rozprzestrzeniła się na niewyobrażalną skalę. Wyspecjalizowane statki wycieczkowe oferują swoim klientom wiele gier kasynowych, takich jak ruletka i blackjack. 
 
Przepisy prawa hazardowego w Izraelu budzą sporo emocji. Niektórzy izraelscy politycy uważają, że hazard powinien być w pełni zalegalizowany i uregulowany, podczas gdy inni mówią o wprowadzeniu całkowitego zakazu takiej działalności. Niektórzy pokusili się nawet o pracowanie projektu, którego celem jest utworzenie na terenie kraju ośrodków hazardu. Pomysł uzasadniany jest m.in. potrzebą pozyskiwania funduszy na rozwój lokalnych inicjatyw, jak również potrzebą pobudzenia turystyki. Pomysły w tym zakresie dalekie są jednak od realizacji.

Zobacz też

Wielka Brytania. Zgoda CMA na fuzję Flutter Entertainment i The Stars Group

We wtorek brytyjski Urząd ds. Konkurencji i Rynków (CMA) poinformował opinię publiczną, że w jego ocenie połączenie hazardowych gigantów, Flutter

Czytaj więcej...

Od kwietnia nowe regulacje reklamowe w Danii

Z początkiem kwietnia w Danii wchodzą w życie nowe przepisy marketingowe. Regulacje te nakładają na operatorów hazardowych obowiązek zamieszczania

Czytaj więcej...

Zmiany w belgijskiej loterii w związku ze znacznym spadkiem sprzedaży

Belgium National Lottery wprowadza duże zmiany w związku z ogromnym spadkiem sprzedaży swoich produktów wywołanym pandemią koronawirusa.Jak donosi The Brussels Times,

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu