Hazardowy gigant zmienia nazwę

W Aktualności DNIA
- Updated

Grupa Paddy Power Betfair rozpoczęła dzisiaj handel pod swoją nową nazwą Flutter Entertainment plc, oznaczoną symbolem FLTR.

Zmiana nazwy, zaproponowana po raz pierwszy w marcu, została zatwierdzona na początku tego miesiąca przez akcjonariuszy.

Nowa nazwa grupy ma odzwierciedlać rosnące portfolio globalnych marek firmy, które obejmuje obecnie Adjarabet, FanDuel, TVG, Sportsbet, a także Paddy Power i Betfair.

„Dzisiaj jest ważny dzień dla organizacji, gdyż przyjmujemy naszą nową tożsamość”powiedział dyrektor generalny Flutter Peter Jackson.

„To świetna okazja, aby lepiej odzwierciedlić globalny charakter naszej organizacji i zróżnicowany zestaw marek, które obsługujemy na całym świecie”.dodał Jackson.

Flutter to nazwa pochodząca z archiwów grupy, będąca konkurencyjną giełdą zakładów nabytą przez Betfair w styczniu 2002 r., choć nie została przywrócona jako marka konsumencka.

W maju 2019 r. grupa ogłosiła wzrost przychodów o 17% do 478 mln GBP dzięki znakomitym wynikom FanDuel w New Jersey i działalności Sportsbet w Australii. Europejski biznes odnotował w 1Q19 wyniki zdecydowanie poniżej oczekiwań w głównej mierze z powodu regulacji prawnych.

Zobacz też

Londyn

Wielka Brytania. Zmiany w programach VIP i reklamie online

W Wielkiej Brytanii programy VIP będą ograniczone do klientów w wieku powyżej 25 lat. Nowe rozwiązania zostaną wprowadzone przez

Czytaj więcej...

eWinner celuje w żużel

Gdyński bukmacher eWinner został przedstawiony jako sponsor tytularny pierwszej ligi żużlowej i oficjalny sponsor PGE Ekstraligi. eWinner dołączył do

Czytaj więcej...

Nowy organ nadzoru w Singapurze

Singapurskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zapowiedziało, że do 2021 r. powoła nowy scentralizowany organ nadzorujący lokalny rynek hazardowy. Organ regulacyjny ds. Gier

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu