Hesja. Przyspiesza proces licencjonowania bukmacherów

W Aktualności DNIA
- Updated

Władze regionalne potwierdzają otrzymanie 11 wniosków o licencję na zakłady sportowe. Niemiecki land oczekuje na wpływ kolejnych siedmiu aplikacji.

Według najnowszych szacunków urzędników, nowy regulowany rynek zakładów sportowych w Hesji będzie składał się w 75% z operatorów, którzy dotychczas na tym rynku działali. Heskie Ministerstwo ds. Sportu i Spraw Wewnętrznych oświadczyło, że dane te oparto na otrzymanych do tej pory przez władze 11 wnioskach o licencje bukmacherskie , złożonych przez zainteresowanych operatorów. Siedmiu kolejnych potwierdziło, że niebawem to zrobi.

Heski Minister Spraw Wewnętrznych, Peter Beuth, okrzyknął ten wynik jako „satysfakcjonujący”. Uznał to również za oznakę “apetytu” operatorów na prowadzenie legalnych zakładów sportowych. Podkreślił również, że obstawiający zakłady sportowe będą na rynku regulowanym odpowiednio.

„Proces koncesji na zakłady sportowe nabiera teraz tempa i zgodnie z obecnym stanem wniosków i ogłoszeń już przekierowaliśmy 75% rynku zakładów sportowych z nielegalnej szarej strefy do dostawców gotowych do legalizacji działalności”, powiedział Beuth. Napływ wniosków nastąpił w krótko po tym, jak władze Hesji w grudniu przyznały, że nie otrzymały ani jednego wniosku o licencję na zakłady sportowe.

Rząd Hesji zapowiedział także, że będzie lobbował za legalizacją gier kasynowych online w ramach nowego niemieckiego traktatu państwowego dotyczącego hazardu, który ma wejść w życie latem 2021 r. Beuth powiedział, że kasyna online powinny być „zatwierdzone i monitorowane” przez państwo, twierdząc, że rada regionalna landu, która obecnie reguluje hazard w Hesji, powinna również ponosić odpowiedzialność za przepisy krajowe.

„Wiedza zdobyta w radzie regionalnej w Darmstadt, predestynuje Hesję jako region macierzysty, który powinien być odpowiedzialny za regulacje w całym kraju.”, dodał nawet Beuth. Z drugiej strony Beuth ostrzegł przed nadmierną regulacją branży, twierdząc, że doprowadziłoby to klientów do gry na czarnym rynku.

Zobacz też

Grzywna dla Google za reklamy hazardu we Włoszech

Autorità per le Garanzie nelle Comunicazioni (AGCOM), włoski organ regulujący kwestie komunikacji w tym kraju, nałożył na Google grzywnę

Czytaj więcej...
IGT

Totalizator Sportowy kontynuuje współpracę z IGT. Nowa umowa podpisana.

Bez większych niespodzianek zakończył się prowadzony przez Totalizator Sportowy przetarg na wybór nowego dostawcy systemu loteryjnego. Nowym-starym dostawcą zostało

Czytaj więcej...

Holandia. KSA wzywa do usunięcia automatów z parków rozrywki

Kansspelautoriteit (KSA), holenderski organ ds. gier hazardowych, zapowiedział, że wprowadzi zmiany w obowiązujących przepisach, zgodnie z którymi automaty do

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu