Hesja rozpoczyna proces licencjonowania zakładów sportowych

W Aktualności DNIA
- Updated

Władze Hesji zamierzają wydać pierwsze tymczasowe licencje na zakłady sportowe już w pierwszym kwartale 2020 roku. Ogłosiły, że rozpoczynają przyjmowanie wniosków. Decyzja wiąże się z wejściem w życie trzeciego zmienionego traktatu międzykrajowego dotyczącego hazardu.

Nie określono ram czasowych, w których można składać wnioski o wydanie zezwolenia tymczasowego, nie określono też szczegółowego harmonogramu dla procesu licencjonowania, jednak rada regionalna Darmstadt zapowiedziała, że ​​zamierza wydać pierwsze zezwolenia już w pierwszym kwartale 2020 roku. Jednocześnie, w grudniu 2019 r., władze Hesji przyznały, że ​​mimo zbliżającego się terminu uruchomienia procesu, nie odnotowała żadnych oznak zainteresowania ze strony operatorów zakładów sportowych.

W związku z rozpoczęciem przyznawania licencji zwiększona została liczba pracowników zatrudnionych w Radzie a odpowiedzialnych za sprawy związane z hazardem. Ma to oczywiście przyspieszyć rozpatrywanie wniosków.

Pierwsze standardy dotyczące licencjonowania zakładów bukmacherskich zostały w Hesji ujawnione już w lipcu. Obejmowały przede wszystkim wymóg, aby wszystkie zainteresowane licencjami podmioty oświadczyły na piśmie, że nie będą prowadzić witryn kasyn online, co jest obecnie nielegalne w tym kraju związkowym. W ubiegłym miesiącu znany operator zakładów sportowych, bet365, potwierdził, że 30 grudnia 2019 r. wyłączy dostęp do swoich produktów kasynowych dla niemieckich graczy. Decyzja ta została podjęta w ramach przygotowań do złożenia wniosku o tymczasową niemiecką licencję na zakłady sportowe.

Wśród kryteriów, które muszą spełnić składane wnioski obejmuje znalazł się również wymóg wyznaczenia upoważnionego przedstawiciela i prowadzenia statutowej siedziby w Niemczech. Na mocy nowego traktatu usunięto poprzedni limit 20 dostępnych licencji na zakłady sportowe.

Wszystkich 35-ciu obecnych licencjobiorców zakładów sportowych licencjonowanych na podstawie umowy międzykrajowej z 2012 r. jest zobowiązanych do ponownego przesłania dokumentacji wniosku organowi odpowiedzialnemu za nowy proces licencjonowania. Koszt tymczasowej licencji na zakłady sportowe opiera się na prognozowanej sprzedaży operatora zakładów sportowych w latach 2020–2021, a zatem nie jest jednolity dla wszystkich operatorów. Koszty administracyjne poniesione przez Radę w związku z rozpatrzeniem wniosku również zostaną uwzględnione w opłacie.

Wszystkie wydane licencje będą ważne tylko do końca 2021 r., kiedy to spodziewany jest nowy niemiecki traktat dotyczący hazardu.

Zobacz też

Hiszpania: koniec sponsoringu w piłce nożnej?

Rząd hiszpański zamierza zakazać sponsoringu firm z branży hazardowej na koszulkach piłkarskich. Rozwiązanie ma zostać wprowadzone w ramach nowych

Czytaj więcej...

European Lotteries publikuje raport z działalności za rok 2019

Po raz drugi w swej historii European Lotteries, organizacja zrzeszająca głownie europejskich operatorów loterii oraz ich dostawców, wydała raport

Czytaj więcej...

Betway ratuje krykieta w RPA

Znany operator internetowy, Betway zawarł umowę partnerską z Cricket South Africa (CSA) - organem zarządzającym i nadzorującym tę dyscyplinę

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu