Hiszpania walczy z ustawianiem wyników zawodów sportowych

W Aktualności DNIA
- Updated

Hiszpania powołała do życia krajową komisję mającą na celu zwalczanie oszustw związanych z ustawianiem wyników zawodów sportowych i wykorzystywaniem ich na hiszpańskim rynku zakładów online.

Decyzja została podjęta podczas posiedzenia plenarnego hiszpańskiego organu regulacyjnego (DGOJ), kiedy uzgodniono między innymi zakres i harmonogram programów, które zostaną wdrożone w ciągu najbliższych dwóch lat. Podczas spotkania powołano również trzy grupy robocze oraz określono kierunki ich działań. Należą do nich: analiza i diagnoza sytuacji na rynku, rozpowszechnianie informacji i uświadamianie interesariuszy oraz analiza regulacji prawnych i organizacji.

W ramach wzmożonych wysiłków w walce z ustawianiem wyników rywalizacji sportowej, DGOJ uruchomiła również własną aplikację „SIGMA share”, która umożliwia wymianę informacji między operatorami zakładów sportowych i wyścigów konnych dotyczących podejrzanych zakładów.

W skład komisji wchodzą przedstawiciele DGOJ, hiszpańskiej policji krajowej, hiszpańskiej rady sportowej oraz przedstawiciele hiszpańskich organizacji odpowiedzialnych za piłkę nożną i tenisa. Do zarządu powołano również szefa spraw regulacyjnych GVC, Davida Fostera i Sheilę Preston z bet365.

DGOJ rozpoczął również konsultacje w sprawie odpowiedzialnych narzędzi i praktyk, które wszyscy licencjonowani hiszpańscy operatorzy byliby zobowiązani wdrożyć, aby poprawić bezpieczeństwo graczy. W ramach tego działania regulator dąży do promowania samoświadomości graczy, odpowiedzialnego hazardu, promocji autorefleksji podczas gry.

Zgodnie z proponowanymi standardami, wszyscy licencjonowani operatorzy byliby zobowiązani do prowadzenia strony internetowej dedykowanej odpowiedzialnemu hazardowi i umieszczania na niej wiadomości dotyczących bezpiecznej gry oraz informacji o możliwościach leczenia w przypadku problemów z hazardem. DGOJ dodała również, że ma na celu stworzenie „odpowiedzialnego i zdrowego środowiska gry” dla graczy. Konsultacje w tej sprawie mają się zakończyć do 20 stycznia 2020 r.

Zobacz też

Hiszpania: koniec sponsoringu w piłce nożnej?

Rząd hiszpański zamierza zakazać sponsoringu firm z branży hazardowej na koszulkach piłkarskich. Rozwiązanie ma zostać wprowadzone w ramach nowych

Czytaj więcej...

European Lotteries publikuje raport z działalności za rok 2019

Po raz drugi w swej historii European Lotteries, organizacja zrzeszająca głownie europejskich operatorów loterii oraz ich dostawców, wydała raport

Czytaj więcej...

Betway ratuje krykieta w RPA

Znany operator internetowy, Betway zawarł umowę partnerską z Cricket South Africa (CSA) - organem zarządzającym i nadzorującym tę dyscyplinę

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu