Hiszpańska agencja chce zakazu korzystania z kart kredytowych w hazardzie

W Aktualności DNIA
- Updated

Wygląda na to, że ostatnie działania brytyjskiej Gambling Commission w sprawie zakazu używania kart kredytowych w hazardzie bardzo szybko znalazły naśladowców. Hiszpańska Agencja ds. praw konsumentów, FACUA-Consumidoresen Acción, zażądała właśnie, aby rząd tego kraju wprowadził zakaz uprawiania hazardu przy użyciu kart kredytowych.

Organizacja pozytywnie wypowiedziała się o planach nowego, koalicyjnego rządu hiszpańskiego wobec hazardu. Opowiada się jednak za jeszcze ostrzejszymi rozwiązaniami prawnymi dotyczącymi tej branży. FACUA ogłosiła swoje oczekiwania niemal natychmiast po upublicznieniu przez brytyjskiego regulatora rynku hazardowego informacji o zakazie używania kart kredytowych, który będzie wdrażany już w kwietniu bieżącego roku.

Organizacja oświadczyła, że w jej przekonaniu zastosowanie podobnego rozwiązania w Hiszpanii ​​może ustrzec wielu grających przed potencjalnymi problemami wynikającymi z uzależnienia od gier hazardowych. „Środek ten pomógłby w walce z hazardem, plagą, która w ostatnich latach stale się zwiększa, szczególnie w szczególnie wrażliwych grupach, takich jak młodzież i młodzież”. Oświadczyła organizacja.

FACUA wprost deklaruje, że swoje stanowisko opiera właśnie na rozwiązaniu brytyjskim i chwali tamtejsze władze za to, że jako pierwsze ograniczyły możliwość zawierania zakładów lub deponowania środków pieniężnych przy użyciu kart kredytowych. Według niej, ​​takie instrumenty „mają na celu zminimalizowanie ryzyka dla konsumentów poprzez zapobieganie kumulacji długów z powodu hazardu”.

Przypomnijmy, że nowy hiszpański rząd ogłosił niedawno, że jednym z jego celów jest zaostrzenie przepisów dotyczących gier hazardowych. Zmiany miałyby dotyczyć głównie kwestii związanych z reklamą, jednak nie wyklucza się także innych nowych uregulowań. Ograniczenie reklam hazardowych może być bowiem częścią szerszego planu ograniczenia hazardu Hiszpanii.

Zobacz też

Holandia. KSA wzywa do usunięcia automatów z parków rozrywki

Kansspelautoriteit (KSA), holenderski organ ds. gier hazardowych, zapowiedział, że wprowadzi zmiany w obowiązujących przepisach, zgodnie z którymi automaty do

Czytaj więcej...

Spółka Novomatic z niemiecką licencją na zakłady

Novomatic Group uzyskało licencję na oferowanie zakładów sportowych w Niemczech. Operator na terenie naszych zachodnich sąsiadów będzie działał za

Czytaj więcej...

Bukmacherzy – dlaczego produkt jest tak ważny?

Polska branża zakładów bukmacherskich została zdominowana przez dwie najpopularniejsze marki, które wspólnie kontrolują ponad 3/4 rynku. Mowa tu oczywiście

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu