Hiszpański organ regulacyjny usprawnia proces licencjonowania

W Aktualności DNIA
- Updated

Hiszpański organ regulacyjny DGOJ ogłosił nowe standardy techniczne, których celem jest usprawnienie procesu licencjonowania dla działających na rynku podmiotów.

Zgodnie z nowymi standardami operatorzy, którzy zostali już zatwierdzeni do oferowania usług egamingowych, mogą dodawać nowe funkcjonalności np. nowe gry i produkty w kasynie online, bez potrzeby ponownej autoryzacji przez DGOJ.

Jeżeli zmiana nie jest znacząca, operator może ją wprowadzić, pod warunkiem że przekaże stosowną informację w swoim kwartalnym raporcie o zmianach do DGOJ.

Jeśli natomiast zmiana jest istotna, urzędnicy DGOJ mają miesiąc na jej zatwierdzanie lub odrzucenie, a operator nie może rozpocząć operacji, dopóki nie zostanie podjęta pozytywna decyzja w tym zakresie.

DGOJ wprowadził również procedurę postępowania w przypadku tak zwanych „nadzwyczajnych sytuacji”, gdy konieczna jest zmiana systemów operatora z powodu czynników zewnętrznych, jak włamanie lub awaria systemu. Jeśli tak się stanie i jest to istotna zmiana, operator jest upoważniony do wprowadzenia wymaganych zmian, ale musi o tym powiadomić DGOJ w ramach procesu opisanego powyżej.

Zgodnie z poprzednimi przepisami operatorzy byli zobowiązani do uzyskania autoryzacji DGOJ dla każdej nowej funkcjonalności i gry. Za każdym razem zmiana dononywana była w ramach nowego procesu licencyjnego, niezależnie od tego, czy planowane zmiany w systemie były znaczne, czy nie.

To kolejna zmiana na hiszpańskim rynku hazardowym. Niedawno DGOJ dało zielone światło dla nowego kodeksu postępowania reklamowego dla operatorów opracowanego przez hiszpańskie stowarzyszenie handlowe JDigital. Kodeks wymaga od operatorów egzekwowania odpowiedzialnych praktyk hazardowych, a także zakazu reklamy podczas wydarzeń sportowych na żywo. Przepisy wejdą w życie w styczniu 2020 r.

Zobacz też

Chińscy hakerzy atakują operatorów hazardowych

Od lata 2019 r. grupa profesjonalnych chińskich hakerów atakuje firmy prowadzące internetowe strony hazardowe. Opublikowane w tym tygodniu raporty zajmujących się

Czytaj więcej...

MGM wygrało walkę o wielką inwestycję w Osace?

MGM Resorts International jest na dobrej drodze do uzyskania licencji na zintegrowany ośrodek hazardowy w Japonii. Władze prefektury Osaka ogłosiły, że

Czytaj więcej...

Cypr. Melco Resorts & Entertainment odpowiada na podejrzenia związane z praniem pieniędzy

Melco Resorts & Entertainment, właściciel i operator kasyn oraz ośrodków rozrywki na Cyprze, odpowiedział na ostrzeżenia Moneyval - komitetu ekspertów ds.

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu