Hiszpański rynek hazardowy rośnie z każdym rokiem

W Aktualności DNIA
- Updated

Hiszpański sektor hazardowy rośnie systematycznie od czterech lat, ale jeszcze nie odzyskał poziomu jaki notował przed globalnym załamaniem gospodarczym w 2008 roku.

Branżowy hiszpański organ regulacyjny, Consejo Empresarial del Juego (CEJUEGO), wydał roczny raport pn. „2019 Gaming in Spain”, który opisuje stan sektora w roku ubiegłym.

Raport przedstawia dane, według których rynek gier hazardowych w Hiszpanii wart był w 2018 r. 9,87 mld euro, co stanowi 0,8% produktu krajowego brutto tego kraju. Wynik ten oznacza 5% poprawę wyniku w stosunku do 2017 r. i czwarty z rzędu rok wzrostów. Hiszpański rynek wciąż jest jednak wart o 15,6% mniej niż w roku 2007.

Udział sektora prywatnego w 2018 r. wyniósł 5,58 mld EUR, co stanowi wzrost o 4,2% w stosunku do 2017 r. Sektor publiczny – składający się z loterii SELAE i ONCE – urósł w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku o 1,9%, do 4,29 mld EUR. Autorzy raportu przypominają jednak, że od 2007 r. sektor publiczny odnotował znacznie mniejszy spadek (-9,9%) niż sektor prywatny (-19,6%).

Hazard online w 2018 r. był wart 744,4 mln euro, czyli prawie o jedną czwartą więcej niż w roku poprzednim, jednak tempo wzrostu jest wolniejsze niż w poprzednich dwóch latach – + 30,8% w 2017 r. i + 34,4% w 2016 r.

Hiszpański rząd odnotował wpływ 1,34 mld euro w formie podatków od gier hazardowych, a przemysł zatrudniał ponad 85 tysięcy Hiszpanów, z czego większość, bo ponad 55,4% było zatrudnionych w sektorze prywatnym.

412 mln euro wydali licencjonowani operatorzy gier hazardowych w Hiszpanii na reklamę, a wskaźnik ludzi uzależnionych od hazardu wyniósł 0,3% i jest niższy niż średnia w całej Europie.

Zobacz też

Jamie Foxx w nowej kampanii reklamowej BetMGM

BetMGM, spółka joint venture GVC Holdings i MGM Resorts, oferująca zakłady sportowe i gry online ogłosiła, że w jej

Czytaj więcej...

Hazard online w Zimbabwe zyskuje na popularności, jednak państwo nie czerpie z tego zysków

W 16 milionowym Zimbabwe, ponad 50% populacji ma obecnie dostęp do Internetu.  Dzięki rozwojowi telefonii komórkowej, mieszkańcy tego afrykańskiego

Czytaj więcej...

Urugwaj: przetarg na resort na wybrzeżu Rocha

Prezydent Urugwaju, Luis Lacalle Pou wraz z ministrem turystyki Germánem Cardoso nie zwątpili w zasadność inwestycji w zintegrowane resorty

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu