Holandia: nowe informacje o zasadach otwarcia rynku w 2021 r.

W Aktualności DNIA
- Updated

Rząd holenderski, wraz z wejściem w życie w 2021 roku nowych regulacji, zamierza ustanowić równe dla wszystkich operatorów warunki działania dla wszystkich uczestników rynku.

Operatorzy ubiegający się o holenderską licencję na gry hazardowe online zostaną pozbawieni możliwości korzystania z baz danych graczy pozyskanych w czasach nieuregulowanych. Odpowiadając na zadawane w parlamencie pytania, Minister Sprawiedliwości i Bezpieczeństwa Sander Dekker potwierdził, że wszyscy potencjalni licencjobiorcy będą mogli oferować licencjonowane gry hazardowe tylko nowo pozyskanym klientom.

Uzasadniając swoje stanowisko, Dekker stwierdził, że istniejące bazy danych operatorów nie będą zgodne z nowymi holenderskimi standardami. „W końcu te bazy danych zostały zbudowane w okresie, w którym gry online nie były regulowane w Holandii i bez nowych surowych zasad dotyczących między innymi reklamy hazardu, pozyskiwania graczy, selekcji graczy przy rejestracji i w odniesieniu do zapobiegania uzależnieniom. Stara baza danych nie spełnia zatem wymagań nowych przepisów i dlatego nie powinna być używana”- powiedział Dekker.

Dekker dodał, że rząd holenderski wprowadzi odpowiednie wymogi licencyjne, zakazujące z korzystania ze wcześniej zbudowanych baz danych. Podkreślił, że celem regulacji jest wyrównanie warunków działania dla wszystkich operatorów.

Minister ujawnił również, że wnioskodawcy zostaną przez holenderski organ nadzoru (KSA) poddani „intensywnej ocenie wiarygodności”, przy czym wcześniejsze przypadki nielegalnego hazardu będą jednym ze sposobów oceny wiarygodności operatora.

Jednakże, co podkreślił Dekker, aby pomóc operatorom w przejściu z ery nieuregulowanej do nowego środowiska, KSA poluźni swoje wymagania dotyczące operatorów. Ma to pomóc w sprawnych “przenosinach” graczy na licencjonowany rynek. Ułatwienia dotyczyć będą jednak tylko tych podmiotów, które nie łamały holenderskich przepisów przed otwarciem rynku w 2021 roku.

Zobacz też

Spółka Novomatic z niemiecką licencją na zakłady

Novomatic Group uzyskało licencję na oferowanie zakładów sportowych w Niemczech. Operator na terenie naszych zachodnich sąsiadów będzie działał za

Czytaj więcej...

Bukmacherzy – dlaczego produkt jest tak ważny?

Polska branża zakładów bukmacherskich została zdominowana przez dwie najpopularniejsze marki, które wspólnie kontrolują ponad 3/4 rynku. Mowa tu oczywiście

Czytaj więcej...

Bank Australia zablokuje transakcje hazardowe kartami kredytowymi

Bank Australia zablokuje swoim klientom możliwość wykorzystywania wydanych przez siebie kart kredytowych do finansowania transakcji hazardowych.Nowe rozwiązanie wejdzie w

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu