Holandia: nowe informacje o zasadach otwarcia rynku w 2021 r.

W Aktualności DNIA
- Updated

Rząd holenderski, wraz z wejściem w życie w 2021 roku nowych regulacji, zamierza ustanowić równe dla wszystkich operatorów warunki działania dla wszystkich uczestników rynku.

Operatorzy ubiegający się o holenderską licencję na gry hazardowe online zostaną pozbawieni możliwości korzystania z baz danych graczy pozyskanych w czasach nieuregulowanych. Odpowiadając na zadawane w parlamencie pytania, Minister Sprawiedliwości i Bezpieczeństwa Sander Dekker potwierdził, że wszyscy potencjalni licencjobiorcy będą mogli oferować licencjonowane gry hazardowe tylko nowo pozyskanym klientom.

Uzasadniając swoje stanowisko, Dekker stwierdził, że istniejące bazy danych operatorów nie będą zgodne z nowymi holenderskimi standardami. „W końcu te bazy danych zostały zbudowane w okresie, w którym gry online nie były regulowane w Holandii i bez nowych surowych zasad dotyczących między innymi reklamy hazardu, pozyskiwania graczy, selekcji graczy przy rejestracji i w odniesieniu do zapobiegania uzależnieniom. Stara baza danych nie spełnia zatem wymagań nowych przepisów i dlatego nie powinna być używana”- powiedział Dekker.

Dekker dodał, że rząd holenderski wprowadzi odpowiednie wymogi licencyjne, zakazujące z korzystania ze wcześniej zbudowanych baz danych. Podkreślił, że celem regulacji jest wyrównanie warunków działania dla wszystkich operatorów.

Minister ujawnił również, że wnioskodawcy zostaną przez holenderski organ nadzoru (KSA) poddani „intensywnej ocenie wiarygodności”, przy czym wcześniejsze przypadki nielegalnego hazardu będą jednym ze sposobów oceny wiarygodności operatora.

Jednakże, co podkreślił Dekker, aby pomóc operatorom w przejściu z ery nieuregulowanej do nowego środowiska, KSA poluźni swoje wymagania dotyczące operatorów. Ma to pomóc w sprawnych “przenosinach” graczy na licencjonowany rynek. Ułatwienia dotyczyć będą jednak tylko tych podmiotów, które nie łamały holenderskich przepisów przed otwarciem rynku w 2021 roku.

Zobacz też

Hiszpania: koniec sponsoringu w piłce nożnej?

Rząd hiszpański zamierza zakazać sponsoringu firm z branży hazardowej na koszulkach piłkarskich. Rozwiązanie ma zostać wprowadzone w ramach nowych

Czytaj więcej...

European Lotteries publikuje raport z działalności za rok 2019

Po raz drugi w swej historii European Lotteries, organizacja zrzeszająca głownie europejskich operatorów loterii oraz ich dostawców, wydała raport

Czytaj więcej...

Betway ratuje krykieta w RPA

Znany operator internetowy, Betway zawarł umowę partnerską z Cricket South Africa (CSA) - organem zarządzającym i nadzorującym tę dyscyplinę

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu