Holandia: Wniosek o licencję za €45,000

W Aktualności DNIA
- Updated

Każdy operator, który złoży wniosek o przyznanie holenderskiej licencji na gry online będzie zobowiązany uiścić opłatę w wysokości 45 000 EUR. W przypadku odrzucenia wniosku, kwota nie będzie zwracana.

Holenderski Urząd ds. Hazardu (KSA) opublikował nowy dokument, który ma pomóc operatorom przygotować się do procesu aplikacyjnego i przedstawić operatorom oczekiwania regulatora dotyczące marketingu oraz RG (Responsible gaming).

Oprócz opłaty w wysokości 45 000 EUR, która nie będzie zwracana w przypadku odrzucenia wniosków, organ regulacyjny opracował plany dotyczące centralnej bazy danych samowykluczenia z gier hazardowych zwanej „Cruks”. Zgodnie z nowym rozwiązaniem, każdy gracz, który wykluczy się z gry u jednego operatora, automatycznie nie będzie miał dostępu do usług innej firmy.

„Każda firm, która będzie chciała ubiegać się o licencję online, będzie musiała wykazać, że jest w stanie odpowiednio weryfikować swoich graczy z bazą danych Cruks.” – powiedział przedstawiciel KSA.

KSA poprosi również wnioskodawców o informacje na temat ich praktyk reklamowych, w tym o sposobie wykorzystania bonusów. Operatorzy będą również zobowiązani do wytypowania przedstawiciela na teren Holandii, który odpowiedzialny będzie za przeciwdziałanie uzależnieniom od gier hazardowych.

„Polityka zapobiegania uzależnieniom musi być opracowana we współpracy z doświadczonymi ekspertami oraz musi być zgodna z holenderskim systemem opieki nad uzależnieniami” – podkreślili przy tym przedstawiciele regulatora.

Operatorzy mają jeszcze czas na przygotowanie się do wymogów określonych przez holenderskiego regulatora. Wnioski o udzielenie licencji, według obecnych założeń, będzie można składać od 1 lipca 2020 r. Licencje będą dostępne na zakłady sportowe, wyścigi konne i kasyna.

Zobacz też

Spółka Novomatic z niemiecką licencją na zakłady

Novomatic Group uzyskało licencję na oferowanie zakładów sportowych w Niemczech. Operator na terenie naszych zachodnich sąsiadów będzie działał za

Czytaj więcej...

Bukmacherzy – dlaczego produkt jest tak ważny?

Polska branża zakładów bukmacherskich została zdominowana przez dwie najpopularniejsze marki, które wspólnie kontrolują ponad 3/4 rynku. Mowa tu oczywiście

Czytaj więcej...

Bank Australia zablokuje transakcje hazardowe kartami kredytowymi

Bank Australia zablokuje swoim klientom możliwość wykorzystywania wydanych przez siebie kart kredytowych do finansowania transakcji hazardowych.Nowe rozwiązanie wejdzie w

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu