Holenderski regulator nałożył w 2019 roku grzywny na kwotę 3,5 mln euro

W Aktualności DNIA
- Updated

Holenderski organ ds. hazardu, Kansspelautoriteit (KSA), nałożył w 2019 roku rekordową sumę grzywien w związku z prowadzeniem działalności hazardowej niezgodnie z tamtejszym prawem.

KSA ogłosił w wydanym komunikacie, że w 2019 roku nałożył na operatorów gier hazardowych kary finansowe w wysokości 3,5 mln euro. To kwota ponad dwukrotnie większa niż w roku 2018, kiedy holenderski organ wymierzył grzywny na ogólną sumę 1,7 mln euro.

Regulator informuje, że dziesięć grzywien zostało nałożonych na operatorów gier hazardowych online, którzy obsługują holenderskich graczy, jednak nie mają na to zgody KSA. Wśród najbardziej znanych można wymienić takie podmioty jak: 1xBet, LeoVegas, Unibet Kindred Group, Casino.com, czy PokerStars The Stars Group.

Szef KSA René Jansen zwrócił uwagę, że jedną z przyczyn wzrostu ilości i kwot nakładanych grzywien jest chęć odstraszenia innych nielegalnych według holenderskiego prawa operatorów oraz zniechęcenie już ukaranych do „recydywy”.

Jansen przyznał, że nie wszyscy ukarani operatorzy faktycznie zapłacili grzywny. Podkreślił jednak przy tym, że operatorzy, którzy chcą wziąć udział w procesie ubiegania się o licencję na gry hazardowe online w Holandii nie mają wyboru i muszą zapłacić nałożone kary. W przeciwnym wypadku mogą zostać uznani za podmioty „niewiarygodne”, a w konsekwencji nie otrzymają licencji.

Holenderski regulator ogłosił niedawno, że uruchomienie nowego regulowanego rynku internetowego zostanie opóźnione o sześć miesięcy, do 1 lipca 2021 roku. W związku z tym wnioski o licencje będą najprawdopodobniej przyjmowane dopiero od 1 stycznia 2021 r.

Surowych kontroli KSA w 2019 r. nie uniknęli również operatorzy naziemni. W ciągu roku cofnięto 41 licencji na urządzanie gier hazardowych na automatach do gier. Co prawda w części przypadków operatorzy sami zrzekli się licencji w związku z zakończeniem działalności, jednak inne zostały cofnięte przymusowo z powodu łamania przepisów holenderskiego prawa i nieuiszczenia wymaganych opłat regulacyjnych.

Foto. Chronomarchie

Zobacz też

Hiszpania: koniec sponsoringu w piłce nożnej?

Rząd hiszpański zamierza zakazać sponsoringu firm z branży hazardowej na koszulkach piłkarskich. Rozwiązanie ma zostać wprowadzone w ramach nowych

Czytaj więcej...

European Lotteries publikuje raport z działalności za rok 2019

Po raz drugi w swej historii European Lotteries, organizacja zrzeszająca głownie europejskich operatorów loterii oraz ich dostawców, wydała raport

Czytaj więcej...

Betway ratuje krykieta w RPA

Znany operator internetowy, Betway zawarł umowę partnerską z Cricket South Africa (CSA) - organem zarządzającym i nadzorującym tę dyscyplinę

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu