Holenderski regulator ostrzega przyszłych licencjobiorców

W Aktualności DNIA
- Updated

Przewodniczący KSA potwierdza, że holenderski organ regulacyjny prezentował będzie „wyjątkowo restrykcyjne” podejście wobec operatorów ubiegającą się o licencję na gry hazardowe w tym kraju.

Holenderski regulator hazardu ostrzegł przy tym potencjalnych operatorów w Holandii, że nie będzie akceptował proponowanych przez nich zasad dotyczących odpowiedzialnej gry i działalności reklamowej, jeśli „dobrze będą wyglądały tylko na papierze”.

Przemawiając podczas zeszłotygodniowej gali Gaming in Holland, przewodniczący holenderskiego organu ds. hazardu (KSA) René Jansen podkreślił, że organ dokona oceny „rzeczywistych” zasad stosowanych przez operatorów, aby upewnić się, że są one wdrażane w praktyce. “Chcemy dokładnie wiedzieć, z kim mamy do czynienia, zanim wydamy licencję na hazard online. Obietnice i puste słowa po prostu nie wystarczą” – powiedział Jansen. Stwierdził też, że KSA będzie „niezwykle krytyczna” przy ocenie wniosków o wydanie licencji i podkreślił, że operatorzy nie powinni lekceważyć procedur, które będą obowiązywały w Holandii.

Szef KSA ujawnił również opinii publicznej, że ostateczne warunki uzyskania licencji w Holandii ustalone będą ostatecznie dopiero w przyszłym roku, kiedy zakończone zostaną prace nad przepisami wykonawczymi do nowej holenderskiej ustawy hazardowej.

W odpowiedzi na ostatnią holenderską debatę na temat reklamy hazardu, Jansen stwierdził, że władza jest zdeterminowana, aby uniknąć problemów powtarzających się na rynku włoskim i belgijskim – oba te kraje wydały zakazy dotyczące reklamy hazardu, a skutki tych decyzji ocenianie są krytycznie.

Jansen potwierdził również, że potencjalni licencjobiorcy będą pytani o środki, które podejmą, aby unikać agresywnych reklam hazardu, a także tzw. “targetowania” grup wrażliwych na zagrożenia związane z hazardem.

Przewodniczący KSA podsumował swoje wystąpienie stwierdzeniem, że na rynku holenderskim zastosowane zostaną środki zapobiegania uzależnieniom, które będą odpowiadać „najsurowszym na świecie standardom zapobiegania szkodom związanym z hazardem”.

Zobacz też

Hiszpania: koniec sponsoringu w piłce nożnej?

Rząd hiszpański zamierza zakazać sponsoringu firm z branży hazardowej na koszulkach piłkarskich. Rozwiązanie ma zostać wprowadzone w ramach nowych

Czytaj więcej...

European Lotteries publikuje raport z działalności za rok 2019

Po raz drugi w swej historii European Lotteries, organizacja zrzeszająca głownie europejskich operatorów loterii oraz ich dostawców, wydała raport

Czytaj więcej...

Betway ratuje krykieta w RPA

Znany operator internetowy, Betway zawarł umowę partnerską z Cricket South Africa (CSA) - organem zarządzającym i nadzorującym tę dyscyplinę

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu