Holenderski rynek zmierza w dobrym kierunku

W Aktualności DNIA
- Updated
Netherlands

Holenderski rynek gier i zakładów online będzie otwarty dla biznesu do stycznia 2021 r., według szefa Holenderskiego Urzędu ds. Hazardu (KSA) René Jansena.

Przemawiając w środę na konferencji „Gaming in Holland”, Jansen potwierdził swoje oczekiwanie, że nowa ustawa o grach hazardowych wejdzie w życie 1 lipca 2020 r., podkreślając, że licencjonowanie operatorów na mocy tego prawodawstwa jest „priorytetem” dla KSA.

Chociaż ustawa oficjalnie przeszła przez holenderski parlament w lutym, ministerstwo sprawiedliwości i bezpieczeństwa kraju przygotowuje podrzędne ustawodawstwo związane z ustawą, które jest wymagane przed formalnym wejściem do ustawy.

Pełne warunki wymagane do uzyskania licencji nie zostały jeszcze opublikowane przez rząd holenderski, jednak Jansen powiedział, że licencjonowanie spowoduje „dość duże zapotrzebowanie” na istniejące zasoby ludzkie KSA.

„ Jeśli nie zdołamy poradzić sobie z naszym stałym personelem, zatrudnimy personel zewnętrzny” powiedział Jansen.

KSA uruchomiła pierwszy formularz rejestracyjny dla przyszłych holenderskich posiadaczy licencji, wymagając, aby wszyscy zainteresowani operatorzy wypełnili formularz do 21 czerwca.

Jansen powiedział, że ważne jest, aby KSA wiedział, ilu operatorów planuje składać wnioski, gdy oficjalnie otworzą system licencyjny w 2020 roku.

„Te informacje pozwolą nam prawidłowo zorganizować proces licencjonowania. Sprawny proces jest nie tylko w naszym interesie, ale także w interesie firm, które zamierzają ubiegać się o licencję ”dodał Jansen.

Kluczowym czynnikiem udanego wdrożenia holenderskiego rynku gier hazardowych online będzie tak zwany problem „uczciwości”. Każdy potencjalny operator ubiegający się o licencję będzie zobowiązany do przedstawienia dowodu nieaktywności na rynku holenderskim w ramach procesu licencjonowania.

Szczegółowe informacje o tym kto zostanie wykluczony z ubiegania się o licencję nie zostały jeszcze przedstawione.

Zgodnie z poprzednimi propozycjami każdy operator, który został uprzednio ukarany przez KSA, nie będzie mógł ubiegać się o licencję przez dwa lata i będzie musiał w tym czasie wykazać swoją wiarygodność, tzn. będzie musiał zaprzestać oferować swoje produkty holendrom.

Zobacz też

Londyn

Wielka Brytania. Zmiany w programach VIP i reklamie online

W Wielkiej Brytanii programy VIP będą ograniczone do klientów w wieku powyżej 25 lat. Nowe rozwiązania zostaną wprowadzone przez

Czytaj więcej...

eWinner celuje w żużel

Gdyński bukmacher eWinner został przedstawiony jako sponsor tytularny pierwszej ligi żużlowej i oficjalny sponsor PGE Ekstraligi. eWinner dołączył do

Czytaj więcej...

Nowy organ nadzoru w Singapurze

Singapurskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zapowiedziało, że do 2021 r. powoła nowy scentralizowany organ nadzorujący lokalny rynek hazardowy. Organ regulacyjny ds. Gier

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu