Holenderski rynek zmierza w dobrym kierunku

W Aktualności DNIA
- Updated
Netherlands

Holenderski rynek gier i zakładów online będzie otwarty dla biznesu do stycznia 2021 r., według szefa Holenderskiego Urzędu ds. Hazardu (KSA) René Jansena.

Przemawiając w środę na konferencji „Gaming in Holland”, Jansen potwierdził swoje oczekiwanie, że nowa ustawa o grach hazardowych wejdzie w życie 1 lipca 2020 r., podkreślając, że licencjonowanie operatorów na mocy tego prawodawstwa jest „priorytetem” dla KSA.

Chociaż ustawa oficjalnie przeszła przez holenderski parlament w lutym, ministerstwo sprawiedliwości i bezpieczeństwa kraju przygotowuje podrzędne ustawodawstwo związane z ustawą, które jest wymagane przed formalnym wejściem do ustawy.

Pełne warunki wymagane do uzyskania licencji nie zostały jeszcze opublikowane przez rząd holenderski, jednak Jansen powiedział, że licencjonowanie spowoduje „dość duże zapotrzebowanie” na istniejące zasoby ludzkie KSA.

„ Jeśli nie zdołamy poradzić sobie z naszym stałym personelem, zatrudnimy personel zewnętrzny” powiedział Jansen.

KSA uruchomiła pierwszy formularz rejestracyjny dla przyszłych holenderskich posiadaczy licencji, wymagając, aby wszyscy zainteresowani operatorzy wypełnili formularz do 21 czerwca.

Jansen powiedział, że ważne jest, aby KSA wiedział, ilu operatorów planuje składać wnioski, gdy oficjalnie otworzą system licencyjny w 2020 roku.

„Te informacje pozwolą nam prawidłowo zorganizować proces licencjonowania. Sprawny proces jest nie tylko w naszym interesie, ale także w interesie firm, które zamierzają ubiegać się o licencję ”dodał Jansen.

Kluczowym czynnikiem udanego wdrożenia holenderskiego rynku gier hazardowych online będzie tak zwany problem „uczciwości”. Każdy potencjalny operator ubiegający się o licencję będzie zobowiązany do przedstawienia dowodu nieaktywności na rynku holenderskim w ramach procesu licencjonowania.

Szczegółowe informacje o tym kto zostanie wykluczony z ubiegania się o licencję nie zostały jeszcze przedstawione.

Zgodnie z poprzednimi propozycjami każdy operator, który został uprzednio ukarany przez KSA, nie będzie mógł ubiegać się o licencję przez dwa lata i będzie musiał w tym czasie wykazać swoją wiarygodność, tzn. będzie musiał zaprzestać oferować swoje produkty holendrom.

Zobacz też

Chińscy hakerzy atakują operatorów hazardowych

Od lata 2019 r. grupa profesjonalnych chińskich hakerów atakuje firmy prowadzące internetowe strony hazardowe. Opublikowane w tym tygodniu raporty zajmujących się

Czytaj więcej...

MGM wygrało walkę o wielką inwestycję w Osace?

MGM Resorts International jest na dobrej drodze do uzyskania licencji na zintegrowany ośrodek hazardowy w Japonii. Władze prefektury Osaka ogłosiły, że

Czytaj więcej...

Cypr. Melco Resorts & Entertainment odpowiada na podejrzenia związane z praniem pieniędzy

Melco Resorts & Entertainment, właściciel i operator kasyn oraz ośrodków rozrywki na Cyprze, odpowiedział na ostrzeżenia Moneyval - komitetu ekspertów ds.

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu