Holendrzy podniosą podatek od hazardu, aby sfinansować studenckie stypendia?

W Aktualności DNIA
- Updated

Członek chrześcijańskiej partii politycznej SGP, Roelof Bisschop, podczas ostatniego posiedzenia rządu zaproponował zmianę w ustawie dotyczącej stawek podatkowych. Zdaniem Holendra należałoby zwiększyć stawkę podatkową od gier hazardowych. Beneficjentami dodatkowych wpływów do krajowej kasy mieliby zostać studenci, którzy uzyskaliby szansę otrzymania stypendium.

Jak donosi igamingbusiness zaproponowana poprawka ustawy spotkała się z aprobatą między innymi lewicowej partii Groenlinks, zatem pomysł ma szansę na realizację.

Wspomniane szczegóły podwyższenia podatków zostały zawarte w osobnym zapisie odnoszącym się do pakietu podatkowego na 2020 rok. Mimo tego, że nie został on jeszcze opublikowany, do opinii publicznej wyciekły pewne informacje. Holenderska gazeta De Volkskrant poinformowała, że stawka podatkowa miałaby wzrosnąć z 30,1% do 38,5%.

Wprowadzona zmiana podniosłaby maksymalny próg dochodowy dla rodzin, tak aby umożliwić studentom uzyskanie stypendium na kształcenie policealne. Szacuje się, że kwota ta osiągnęłaby poziom około 100 mln € rocznie. Całość zostałaby pokryta wpływami z podwyższonego podatku od hazardu.

„Wraz z wprowadzeniem różnego rodzaju łatwo dostępnych pożyczek, średnie dochody rodzin zostały lekko przekłamane”, argumentuje pomysłodawca. „Studenci z takich rodzin mają ograniczone prawo do dodatkowego stypendium lub nie mają go wcale, w związku z czym są w pełni zależni od pożyczek. Z tego też powodu presja na studentów znacznie wzrosła.”

Poza propozycją podatkową, SGP w swoim manifeście sprzeciwia się generalnie rozpowszechnianiu hazardu. Partia jest nawet zdania, że gry hazardowe online powinny zostać całkowicie zdelegalizowane, natomiast holenderski regulator powinien podwoić zatrudnienie w swoich szeregach, tak aby poprawić swoją skuteczność w zakresie egzekwowania prawa. Co więcej, według polityków tego klubu reklamy operatorów hazardu winny być całkowicie zakazane.

Przypomnijmy, że niedawno holenderskiemu rządowi w zakresie prowadzenia efektywnego nadzoru nad rynkiem doradzał między innymi potentat branży, bet365.

Wedle rządowych planów rynek ten ma zostać całkowicie uregulowany w 2021 roku. Więcej możemy przeczytać tutaj: https://gamingbuzz.pl/konsultacje-w-sprawie-regulacji-hazardu-w-holandii-jest-odpowiedz-ibia-i-bet365.

Foto. Skitterphoto

Zobacz też

Hiszpania. Oficjalny zakaz sponsoringu przez operatorów hazardowych

Hiszpańskie władze oficjalnie potwierdziły zastosowanie okresu przejściowego na wprowadzenie zakazu sponsorowania gier hazardowych w piłce nożnej. Organy z Półwyspu

Czytaj więcej...

Celebryci i znani sportowcy znikną z brytyjskich reklam hazardu

Brytyjski Komitet Praktyki Reklamowej (CAP) przygotowuje ustawę, która zakaże wykorzystywania osobistości ze świata sportu oraz innych celebrytów w reklamach

Czytaj więcej...

Grzywna dla Google za reklamy hazardu we Włoszech

Autorità per le Garanzie nelle Comunicazioni (AGCOM), włoski organ regulujący kwestie komunikacji w tym kraju, nałożył na Google grzywnę

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu