Holendrzy zaostrzają walkę z nielegalnym hazardem

W Aktualności DNIA
- Updated

Holenderski organ regulacyjny ds. hazardu, Kansspelautoriteit (KSA), poinformował, że w 2020 roku będzie znacząco zwiększał swoje wysiłki w zwalczaniu nielegalnych gier hazardowych urządzanych w obiektach stacjonarnych. Regulator zamierza współpracować w tym celu z policją i lokalnymi władzami.

W 2019 roku KSA zapewnił specjalistyczną pomoc policji oraz holenderskim samorządom lokalnym w co najmniej 35 sprawach związanych z nielegalnym hazardem naziemnym. Jak informuje regulator, w przyszłym roku regulator zamierza zintensyfikować swoje wsparcie i udzielić pomocy w około 50 przypadkach.

KSA podkreślił, że nielegalne gry hazardowe są często trudne do wykrycia, oświadczając jednak przy tym, że ​​jest w stanie zapewnić władzom niezbędną wiedzę w tym zakresie. Holenderski regulator, zgodnie z obowiązującymi w tym kraju przepisami, ma również możliwość wysłania w celach kontrolnych własnych inspektorów, którzy będą wspierać funkcjonariuszy policji. KSA zadeklarowała też przygotowanie raportów eksperckich, które pomogą sprawnie prowadzić dochodzenia w przyszłości.

Władze KSA poinformowały, ze jeśli policja, czy jakiekolwiek władze lokalne lub ponadlokalne w kraju będą chciały podjąć współpracę z tą instytucją, mają możliwość bezpośredniego kontaktu. Decyzja organu regulacyjnego o zaoferowaniu bardziej intensywnej pomocy w zwalczaniu nielegalnego hazardu naziemnego stanowi według KSA ważny krok uzupełniający działania, które organizacja podjęła ostatnio przed uruchomieniem legalnej branży hazardu online.

W zeszłym miesiącu KSA opublikował wyniki, które pochodzą ze wspólnego raportu sporządzonego z  AGOG – organizacją społeczną osób uzależnionych od gier hazardowych. Raport wskazuje, że konsumenci holenderscy są szczególnie narażeni na problemy związane z uzależnieniem od hazardu podczas korzystania z automatów do gier. Badanie stanowiące podstawę opracowania raportu wykazało, że aż 67% osób, które potwierdziły, że cierpią na problemy związane z hazardem uznało, że ich głównym problemem są właśnie automaty do gier.

Zobacz też

Hiszpania: koniec sponsoringu w piłce nożnej?

Rząd hiszpański zamierza zakazać sponsoringu firm z branży hazardowej na koszulkach piłkarskich. Rozwiązanie ma zostać wprowadzone w ramach nowych

Czytaj więcej...

European Lotteries publikuje raport z działalności za rok 2019

Po raz drugi w swej historii European Lotteries, organizacja zrzeszająca głownie europejskich operatorów loterii oraz ich dostawców, wydała raport

Czytaj więcej...

Betway ratuje krykieta w RPA

Znany operator internetowy, Betway zawarł umowę partnerską z Cricket South Africa (CSA) - organem zarządzającym i nadzorującym tę dyscyplinę

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu