iLOTTO coraz bliżej

W Aktualności DNIA
- Updated
Olgierd Cieslik

W rozmowie z Sebastianem Ogórkiem z portalu money.pl prezes Totalizatora Sportowego Olgierd Cieślik zapowiedział, że sprzedaż gier LOTTO przez sieć internet ruszy na przełomie listopada i grudnia.

Mamy ostateczne testy, które realizujemy obecnie. Mają one na celu ocenę czy system jest stabilny, czy nie będzie problemów z tą najważniejszą częścią, czyli rejestracją gracza. Musimy też mieć pewność, że ten kupon który zostanie zakupiony weźmie udział w losowaniu i będzie możliwość realizacji wygranej. – powiedział Olgierd Cieślik.

Rejestracja gracza będzie wymagała zweryfikowania jego danych z danymi z dowodu osobistego, ale cały proces ma być przeprowadzony przez aplikację mobilną lub stronę internetową. Nie będzie zatem konieczności odwiedzenia kolektury.

Totalizator Sportowy liczy, że nowy kanał sprzedaży pozwoli na zwiększenie zainteresowania produktami firmy i częściowe przeniesienie graczy z sieci naziemnej do Internetu. Również na przełomie listopada i grudnia ma dojść do udostępnienia graczom platformy eKasyna, która będzie zawierać gry stołowe czy gry na automatach. Totalizator Sportowy nie planuje jednak całkiem porzucić tradycyjnego kanału sprzedaży.

W zeszłym roku organizowaliśmy pierwszy raz w Polsce kongres European Lotteries, na którym rozmawialiśmy o drogach, którymi powinny iść loterie. Czy powinny rezygnować kompletnie z kuponów i przenieść się całkowicie do Internetu czy spróbować zrównoważyć te dwa kanały sprzedaży. Ta druga droga, czyli zrównoważenie kanałów sprzedaży, jest wybierana przez wszystkie loterie i w tę stronę również my idziemy. – zadeklarował prezes Totalizatora Sportowego.

W rozmowie pojawił się również ciekawy wątek współpracy ze startupami technologicznymi i plany powołania specjalnych funduszy gamingowych, które mają wspierać firmy działające w branży szeroko pojętego gamingu.

fot. twitter.com/lotto_pl

Zobacz też

Hazard online w Zimbabwe zyskuje na popularności, jednak państwo nie czerpie z tego zysków

W 16 milionowym Zimbabwe, ponad 50% populacji ma obecnie dostęp do Internetu.  Dzięki rozwojowi telefonii komórkowej, mieszkańcy tego afrykańskiego

Czytaj więcej...

Urugwaj: przetarg na resort na wybrzeżu Rocha

Prezydent Urugwaju, Luis Lacalle Pou wraz z ministrem turystyki Germánem Cardoso nie zwątpili w zasadność inwestycji w zintegrowane resorty

Czytaj więcej...

Armenia zaostrza przepisy hazardowe. Ograniczenia dotyczą lokalizacji

Minister finansów Republiki Armenii, Atom Janjughazyan, podczas ostatniego posiedzenia rządu potwierdził zamiar zaostrzenia krajowych przepisów hazardowych. Nowe przepisy zmienią

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu