Japonia powołuje komisję ds. zarządzania kasynami

W Aktualności DNIA
- Updated

Japoński parlament potwierdził datę rozpoczęcia pracy komisji, której zadaniem będzie monitorowanie i nadzorowanie procesu licencjonowania kasyn. Rząd przyjął rozporządzenie, które zakłada rozpoczęcie działalności takiej komórki od 7 stycznia 2020 roku.

Branża kasyn w Japonii wciąż się rozwija. Poza próbami wprowadzenia odpowiednich regulacji dotyczących ich działania, założeniem władz było utworzenie organów niezbędnych do sprawnego funkcjonowania rynku. W ubiegły piątek rząd przyjął w związku z tym rozporządzenie w sprawie utworzenia dedykowanej komisji, której zadaniem będzie nadzór nad operatorami kasyn w Japonii, dowiadujemy się z portalu gamblinginsider.

Według agencji Jiji Press, nowa komórka rozpocznie swoją działalność 7 stycznia przyszłego roku. W skład nowoutworzonego organu wchodzić będzie pięciu mianowanych przez rząd członków, z których jeden pełnić będzie funkcję przewodniczącego. Stanowiska te zostaną ostatecznie obsadzone podczas nadzwyczajnej sesji parlamentu Japonii. Kadencja każdego z członków trwać będzie przez okres pięciu lat. Docelowo jak podaje agencja, nowa komórka ma zatrudniać około 100 osób.

Japoński rząd potwierdził także, że przy komisji utworzony zostanie sekretariat, składający się z dwóch wydziałów, z których pierwszy ma zajmować się pracami administracyjnymi oraz przeciwdziałaniem uzależnieniom od hazardu, natomiast drugi będzie sprawował ogólny nadzór nad branżą.

Jak łatwo się domyślić, inicjatywa powstania komisji, której obecność ułatwi kontrolę nad tak szybko rozwijającym się sektorem rynku, ma z pewnością związek z rosnącym zainteresowaniem inwestycjami w tzw. zintegrowane centra rozrywki. Pisaliśmy o tym między innymi tutaj: https://gamingbuzz.pl/wielkie-inwestycje-w-hazard-kontra-obawy-wladz-i-lokalnych-spolecznosci-przypadek-japonii. Jak oświadczył japoński minister turystyki, Kazuyoshi Akaba, aktualnie aż osiem obszarów w kraju zabiega o taki ośrodek.

To właśnie nowopowołana komisja będzie odpowiadać za działania związane z nadchodzącym projektem zintegrowanego ośrodka, który zgodnie z zapowiedziami ma powstać najpóźniej do 2025 roku.

Oczekuje się, że w niedalekiej przyszłości rynek kasyn w Japonii stanie się trzecim co do wielkości na świecie, po Makau i Nevadzie. Według ostatniego raportu Sanford Bernstein, rynek kasyn  w Kraju kwitnącej wiśni będzie generował przychody (GGR) w wysokości 8 miliardów dolarów rocznie.

Podczas, gdy entuzjaści z branży nie mogą doczekać się powstania nowych kasyn w Japonii, wielu mieszkańców nie popiera liberalizacji tego segmentu. Początkowo planowano, aby wspomniana komisja rozpoczęła swoją działalność 1 lipca br., ale obawy społeczne związane z rosnącym problemem hazardowym wśród Japończyków spowodowały opóźnienie i przeniesienie terminu na przyszły rok. Badanie opinii publicznej przeprowadzone przez Jiji Press wykazało bowiem, że około 60% Japończyków jest przeciwnych rozwojowi branży hazardowej, a ich głównym zmartwieniem jest obawa o bezpieczeństwo publiczne.

Zobacz też

Cypr. Melco Resorts & Entertainment odpowiada na podejrzenia związane z praniem pieniędzy

Melco Resorts & Entertainment, właściciel i operator kasyn oraz ośrodków rozrywki na Cyprze, odpowiedział na ostrzeżenia Moneyval - komitetu ekspertów ds.

Czytaj więcej...

Brazylijskie przepisy po raz kolejne opóźnione

Wydaje się, że wprowadzenie regulowanych zakładów sportowych w Brazylii będzie jeszcze bardziej opóźnione. Lokalne media donoszą, że ​rząd brazylijski

Czytaj więcej...

USA. Władze Michigan zwalczają nielegalny hazard

Rada ds. Kontroli Gier w Michigan (MGCB) nakazała zaprzestanie działalności 14 firmom, które w 2019 r. prowadziły nielegalną działalność hazardową w

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu