Już jutro bomba w górę!

W Aktualności DNIA
- Updated
TWK Służewiec

Po ponad pięciomiesięcznej przerwie jutro na warszawski Tor Wyścigów Konnych na Służewcu wracają gonitwy, a razem z nimi zakłady konne. Spiker po raz pierwszy poda komunikat “Bomba w górę!” o godzinie 14:30, na którą zaplanowana jest pierwsza tego dnia i sezonu gonitwa – Handikap Otwarcia o Nagrodę Dandolo (1 800m), w której zmierzą się 4-letnie i starsze folbluty.

Łącznie pierwszego dnia wyścigowego zaplanowano osiem gonitw, w tym jeszcze trzy biegi o nagrody imienne – Memoriał Tomasza Dula, Generała Władysława Andersa oraz Cometa i Skowronka.

Sezon 2019 na warszawskim Służewcu, który obchodzi w tym roku swoje 80-lecie, zaczyna się wyjątkowo późno i potrwa do 10 listopada. Niestety krótszy sezon oznacza też zmniejszenie dni wyścigowych, których w tym roku na warszawskim torze będzie pięćdziesiąt (w porównaniu do 54 w sezonach 2016-2018).

Wśród dni wyścigowych na szczególną uwagę zasługuje słynna Derby Gala, która odbędzie się w niedzielę 7 lipca i podczas której odbędą się między innymi Westminster Derby z pulą nagród 175 000 zł oraz bieg o Nagrodę Prezesa Totalizatora Sportowego z pulą nagród 94 500 zł.

Niewiele ponad miesiąc później, 18 sierpnia, odbędzie się po raz kolejny Dzień Arabski, w ramach którego rozegrane zostaną między innymi biegi o Nagrodę Europy (pula 148 750 zł) oraz Al Khaledial Poland Cup (pula 70 000 zł).

Hitem jesieni i całego sezonu będzie jak co roku Wielka Jesienna Gala, która obędzie się w niedzielę 29 września. W najważniejszej gonitwie sezonu – Wielkiej Warszawskiej – pula nagród w tym roku wyniesie ponownie 220 500 złotych. Organizator wyścigów, Totalizator Sportowy, z pewnością zapewni też szereg dodatkowych atrakcji, chcąc przyciągnąć tego dnia na Służewiec jak największą liczbę widzów.

Niestety poza ograniczeniem liczby dni wyścigowych w tym roku zmniejszyła się też łączna suma nagród, która w całym sezonie 2019 roku wynosi 8 002 225. Mimo to mamy nadzieję, że zarówno miłośnicy koni, jak i fani zakładów konnych nie będą po tym sezonie rozczarowani.

fot. Totalizator Sportowy

Zobacz też

Holandia. KSA wzywa do usunięcia automatów z parków rozrywki

Kansspelautoriteit (KSA), holenderski organ ds. gier hazardowych, zapowiedział, że wprowadzi zmiany w obowiązujących przepisach, zgodnie z którymi automaty do

Czytaj więcej...

Spółka Novomatic z niemiecką licencją na zakłady

Novomatic Group uzyskało licencję na oferowanie zakładów sportowych w Niemczech. Operator na terenie naszych zachodnich sąsiadów będzie działał za

Czytaj więcej...

Bukmacherzy – dlaczego produkt jest tak ważny?

Polska branża zakładów bukmacherskich została zdominowana przez dwie najpopularniejsze marki, które wspólnie kontrolują ponad 3/4 rynku. Mowa tu oczywiście

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu