Kansas, Luizjana, Missouri i Oklahoma krytykowane za brak wsparcia dla odpowiedzialnego hazardu

W Aktualności DNIA
- Updated

W nowym raporcie Responsible Gaming Collaborative (RGC) cztery amerykańskie stany zostały napiętnowane za brak realizacji celów związanych z wydatkami na promocję odpowiedzialnej gry. Kansas, Luizjana, Missouri i Oklahoma, bo o tych stanach mowa, nie przeznaczyły wbrew wcześniejszym deklaracjom wystarczających kwot z dochodów z podatków od gier na inicjatywy związane z odpowiedzialnym hazardu.

Zdecydowanie najsłabiej z tej czwórki wypadł stan Kansas. Raport, na przykładzie roku 2017, wykazuje, że z pośród 7,6 mln USD przeznaczonych w budżecie opracowanie i  wdrożenie programów dotyczących odpowiedzialnego hazardu, tak naprawdę wydano zgodnie z przeznaczeniem tylko ok. 717 tysięcy USD. To zaledwie około 9,4 procent. Około jedna trzecia pieniędzy została przekazana do innych stanowych agencji, z czego część przeznaczono na programy zwalczania uzależnień. Nie jest jasne, co się stało z resztą pieniędzy.

W 2018 roku Luizjana wydała 2,2 miliona z zaplanowanych 2,5 miliona dolarów. W tym samym roku Missouri przeznaczyła początkowo 395 598 USD na inicjatywy dotyczące odpowiedzialnego hazardu, ale wydała tylko 120 418 USD. Tymczasem stan Oklahoma dysponował 1 milionem USD, ale wydał tylko 755,000 USD. Zdaniem ekspertów z RGC, to dalece niewystarczające.

Na potrzeby raportu przeanalizowano wydatki 14 z 43 stanów USA, na których dopuszczone są gry różnego rodzaju gry hazardowe. Tylko w przypadku sześciu z badanych stanów – w tym Nevady, New Jersey, Nowy Jork i Pensylwanii – ustalono, że wykonały swoje budżety zgodnie z planem.

Raport wzywa władze stanowe do wypełniania zobowiązań dotyczących spraw odpowiedzialnego hazardu oraz wykorzystywania dochodów z podatków od gier zgodnie z ich przeznaczeniem. Zachęca również do finansowania programów zgodnych z Zasadami Odpowiedzialnego Hazardu RGC, które określają metody wspierania idei odpowiedzialnego hazardu oraz zapobiegania i rozwiązywania problemów hazardowych poprzez finansowanie badań i leczenia.

Alan Feldman, wybitny pracownik UNLV i przedstawiciel RGC powiedział w tym tygodniu w Las Vegas Review-Journal, że niektóre stany mogą nie spełniać standardów, ponieważ kryzys budżetowy zmusił je do przekazania środków gdzie indziej, lub po prostu miały niejasne wytyczne dotyczące sposobu wydawania pieniędzy. Feldman wezwał jednocześnie wszystkie stany do wprowadzenia przejrzystych zasad wydatkowania pieniędzy na wsparcie działań związanych z odpowiedzialnym hazardem i przestrzegania własnych zobowiązań.

Foto. oohhsnapp

Zobacz też

Jamie Foxx w nowej kampanii reklamowej BetMGM

BetMGM, spółka joint venture GVC Holdings i MGM Resorts, oferująca zakłady sportowe i gry online ogłosiła, że w jej

Czytaj więcej...

Hazard online w Zimbabwe zyskuje na popularności, jednak państwo nie czerpie z tego zysków

W 16 milionowym Zimbabwe, ponad 50% populacji ma obecnie dostęp do Internetu.  Dzięki rozwojowi telefonii komórkowej, mieszkańcy tego afrykańskiego

Czytaj więcej...

Urugwaj: przetarg na resort na wybrzeżu Rocha

Prezydent Urugwaju, Luis Lacalle Pou wraz z ministrem turystyki Germánem Cardoso nie zwątpili w zasadność inwestycji w zintegrowane resorty

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu