Kasyna w Wielkiej Brytanii zakażą spożywania alkoholu aby uniknąć zamknięć?

W Aktualności DNIA
- Updated

Operatorzy kasyn działający na co dzień w Anglii i Walii zaproponowali wprowadzenie zakazu spożywania alkoholu, tak aby uniknąć kolejnej fali wymuszonych zamknięć obiektów, które wkrótce mogą wejść w życie z powodu ogromnej liczby zachorowań na koronawirusa w ostatnich tygodniach.

Wiele wskazuje na to, że branża hazardowa w Wielkiej Brytanii może spodziewać się kolejnych utrudnień. Z powodu gwałtownie rosnącej liczby kolejnych przypadków zakażeń COVID-19 w kraju, ma zostać wprowadzony nowy, trójpoziomowy system lokalnych blokad, który może doprowadzić do ponownego zamknięcia kasyn.

Obawy Anglików i Walijczyków są uzasadnione niedawno wprowadzonym rozwiązaniem przez ich sąsiadów ze Szkocji, którzy w ubiegłym tygodniu wprowadzili takie środki bezpieczeństwa, które zmusiły operatorów do zamknięcia kasyn, sal bingo i wielu firm z branży hotelarsko-rozrywkowej. Chcąc uniknąć podobnych obostrzeń, zarządzający kasynami w Walii i Anglii pracują nad możliwościami, które nie doprowadzą do podobnego zakazu.

Przypomnijmy, że brytyjskie kasyna doświadczyły już przed miesiącem obostrzeń na wzór tzw. godziny policyjnej, zgodnie z którą wszystkie obiekty świadczące usługi gier hazardowych musiały zamykać swoje lokale przed godziną 22. Taka decyzja rządu sprowadziła na premiera Borisa Johnsona ogrom krytyki ze strony Betting and Gaming Council (BGC), a jego dyrektor, Michael Dugher stanowczo stwierdził, że takim ruchem premier Wielkiej Brytanii „zasygnalizował koniec branży kasyn”.

Teraz, w oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej BGC, cała branża mówi jednym głosem, że jest gotowa całkowicie zaprzestać sprzedaży alkoholu w swoich obiektach, tak aby uniknąć ewentualnych zamknięć. Dugher powiedział: „Ministrowie muszą zrozumieć, że kasyna nie są pseudo-klubami nocnymi, ani miejscami, w których młodzi ludzie chodzą na drinka. Niemniej jednak operatorzy są gotowi jeszcze bardziej obniżyć poziom ryzyka, odmawiając podawania alkoholu, co zdaniem rządu jest kolejnym czynnikiem rozprzestrzeniania się wirusa”.

Zobacz też

Hiszpania. Oficjalny zakaz sponsoringu przez operatorów hazardowych

Hiszpańskie władze oficjalnie potwierdziły zastosowanie okresu przejściowego na wprowadzenie zakazu sponsorowania gier hazardowych w piłce nożnej. Organy z Półwyspu

Czytaj więcej...

Celebryci i znani sportowcy znikną z brytyjskich reklam hazardu

Brytyjski Komitet Praktyki Reklamowej (CAP) przygotowuje ustawę, która zakaże wykorzystywania osobistości ze świata sportu oraz innych celebrytów w reklamach

Czytaj więcej...

Grzywna dla Google za reklamy hazardu we Włoszech

Autorità per le Garanzie nelle Comunicazioni (AGCOM), włoski organ regulujący kwestie komunikacji w tym kraju, nałożył na Google grzywnę

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu