Kiedy wrócą rozgrywki piłkarskie? Komunikat PZPN

W Aktualności DNIA
- Updated

Dzisiaj Departament Rozgrywek Krajowych PZPN ogłosił komunikat dotyczący planu powrotu do regularnych rozgrywek Ekstraklasy, Fortuna I Ligi i II ligi oraz rozgrywek Totolotek Pucharu Polski.

“Uwzględniając aktualną sytuację wynikającą z rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2, wywołującego chorobę COVID-19 i związanym z tym ogłoszeniem stanu epidemicznego, a następnie stanu epidemii na terytorium Polski, Departament Rozgrywek Krajowych PZPN informuje.

1. Wznowienie rozgrywek Fortuna I Ligi oraz II ligi nastąpi w okresie pomiędzy 30 maja a 6 czerwca 2020 roku i planowane jest rozegranie wszystkich zaległych kolejek, tj. 23 – 34 i meczów barażowych, z uwzględnieniem możliwości zakończenia sezonu 2019/2020 po 30 czerwca 2020.

2. Zaległe mecze 1/4 finału Totolotek Pucharu Polski na szczeblu centralnym w sezonie 2019/2020 zostaną rozegrane 27 maja 2020 roku. Po ich rozegraniu zostaną ustalone terminy meczów 1/2 finału i Finału.“, czytamy w opublikowanym na stronach PZPN komunikacie.

PZPN dodaje również, że wszystkie mecze III ligi i pozostałych klas rozgrywkowych piłki nożnej i futsalu, kobiet oraz mężczyzn, wszystkich kategorii wiekowych, zostają odwołane do 11 maja 2020 roku włącznie.

Niewątpliwie jest to decyzja, która ucieszy nie tylko kibiców naszej piłki klubowej, ale również całą branżę bukmacherską. Jak wiadomo, z powodu pandemii koronawirusa od kilku tygodni trwa zawieszenie rozgrywek sportowych właściwie we wszystkich dyscyplinach sportowych. Bukmacherzy mają w związku z tym drastycznie wręcz ograniczony zasób zdarzeń, na które mogą urządzać zakłady. Decyzja PZPN na pewno więc była przez nich wyczekiwana i została przyjęta z dużą ulgą.

Zobacz też

Grzywna dla Google za reklamy hazardu we Włoszech

Autorità per le Garanzie nelle Comunicazioni (AGCOM), włoski organ regulujący kwestie komunikacji w tym kraju, nałożył na Google grzywnę

Czytaj więcej...
IGT

Totalizator Sportowy kontynuuje współpracę z IGT. Nowa umowa podpisana.

Bez większych niespodzianek zakończył się prowadzony przez Totalizator Sportowy przetarg na wybór nowego dostawcy systemu loteryjnego. Nowym-starym dostawcą zostało

Czytaj więcej...

Holandia. KSA wzywa do usunięcia automatów z parków rozrywki

Kansspelautoriteit (KSA), holenderski organ ds. gier hazardowych, zapowiedział, że wprowadzi zmiany w obowiązujących przepisach, zgodnie z którymi automaty do

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu