Kolejna dobra wiadomość dla bukmacherów

W Aktualności DNIA
- Updated

Angielska liga piłkarska, stanowiąca zaplecze Premier League, Sky Bet Championship, może powrócić do gry już 20 czerwca. Władze piłkarskie podkreślają jednak, że bezpieczeństwo jest najważniejsze i zostanie ono ocenione przed ponownym uruchomieniem rozgrywek.

Powodem zawieszenia rozgrywek piłkarskich w Wielkiej Brytanii była oczywiście pandemia koronawirusa, która bardzo mocno dotknęła ten kraj.

Bukmacherzy z Wielkiej Brytanii otrzymali teraz kolejny pozytywny impuls po tym, jak English Football League (EFL) potwierdziła powrót Sky Bet Championship po decyzji rządu Wielkiej Brytanii o zezwoleniu na wznowienie elitarnych wydarzeń sportowych.

Wstępną datę ponownego uruchomienia ligi wyznaczono na 20 czerwca, ale ostateczna decyzja zależy od spełnienia wymogów bezpieczeństwa i wytycznych rządowych, a także od klubów, które muszą otrzymać zezwolenie od władz lokalnych na organizację meczów na swoich stadionach.

Decyzja o wznowieniu Championship  wynika z wcześniejszej decyzji o powrocie Premier League 17 czerwca. „Reanimowany” sezon ma się zakończyć finałami play-off, które mają być rozegrane około 30 lipca.

Szef EFL, Rick Parry, nalegał, aby data powrotu 20 czerwca była jedynie datą planowaną, bowiem zanim będzie można podjąć rozgrywki, musi zostać spełnionych kilka warunków sanitarnych.

 „Musimy podkreślić, że na tym etapie data jest tylko tymczasowa i zostanie potwierdzona dopiero po spełnieniu wszystkich wymagań, ponieważ zdrowie, bezpieczeństwo i dobre samopoczucie wszystkich uczestników, personelu i osób wspierających pozostaje naszym najwyższym priorytetem”, powiedział Parry.

Przywrócenie rozgrywek ligowych na Wyspach niewątpliwie jest dobrą wiadomością nie tylko dla brytyjskich bukmacherów. Ligi angielskie są popularne na całym świecie, stąd po ich ponownym starcie operatorzy mogą się spodziewać zwiększenia zainteresowania klientów ich produktami.

Zobacz też

Grzywna dla Google za reklamy hazardu we Włoszech

Autorità per le Garanzie nelle Comunicazioni (AGCOM), włoski organ regulujący kwestie komunikacji w tym kraju, nałożył na Google grzywnę

Czytaj więcej...
IGT

Totalizator Sportowy kontynuuje współpracę z IGT. Nowa umowa podpisana.

Bez większych niespodzianek zakończył się prowadzony przez Totalizator Sportowy przetarg na wybór nowego dostawcy systemu loteryjnego. Nowym-starym dostawcą zostało

Czytaj więcej...

Holandia. KSA wzywa do usunięcia automatów z parków rozrywki

Kansspelautoriteit (KSA), holenderski organ ds. gier hazardowych, zapowiedział, że wprowadzi zmiany w obowiązujących przepisach, zgodnie z którymi automaty do

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu