Kolejna grzywna w Holandii

W Aktualności DNIA
- Updated
Netherlands

Kindred Group został ukarany grzywną w wysokości 470 000 euro przez holenderski organ regulacyjny za dotarcie do holenderskich konsumentów w ubiegłym roku.

Holenderski urząd ds. gier hazardowych (KSA) powiedział, że jego badania wykazały, że marka Unibet należąca do Kindred oferowała holenderskim graczom hazard online od 11 sierpnia 2018 r. do 27 grudnia 2018 r.

„Można było płacić za pomocą holenderskiej metody płatności iDEAL i dostępny był czat w języku niderlandzkim. Ponadto warunki na stronie zawierały listę krajów, których mieszkańcy zostali wykluczeni z uczestnictwa. Holandii na tej liście nie było. ” – powiedział w swoim oświadczeniu przedstawiciel KSA.

Kindred powiedział, że odwoła się od grzywny, ponieważ oczekuje na wtórne ustawodawstwo dotyczące nadchodzącego rynku regulowanego i większą jasność co do warunków licencyjnych.

Kindred to najnowszy operator ukarany przez KSA. Wcześniej podobny los spotkał takich gigantów jak Betsson, GVC i William Hill.

Finansowe grzywny to jednak nie największe zmartwienie ukaranych operatorów. Sugeruje się, że nie będą oni mogli ubiegać się o koncesję na gry online w Holandii od pół roku do 2 lat od czasu uruchomienia procesu licencyjnego.

Zobacz też

Chińscy hakerzy atakują operatorów hazardowych

Od lata 2019 r. grupa profesjonalnych chińskich hakerów atakuje firmy prowadzące internetowe strony hazardowe. Opublikowane w tym tygodniu raporty zajmujących się

Czytaj więcej...

MGM wygrało walkę o wielką inwestycję w Osace?

MGM Resorts International jest na dobrej drodze do uzyskania licencji na zintegrowany ośrodek hazardowy w Japonii. Władze prefektury Osaka ogłosiły, że

Czytaj więcej...

Cypr. Melco Resorts & Entertainment odpowiada na podejrzenia związane z praniem pieniędzy

Melco Resorts & Entertainment, właściciel i operator kasyn oraz ośrodków rozrywki na Cyprze, odpowiedział na ostrzeżenia Moneyval - komitetu ekspertów ds.

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu