Kolejna grzywna w Holandii

W Aktualności DNIA
- Updated
Netherlands

Kindred Group został ukarany grzywną w wysokości 470 000 euro przez holenderski organ regulacyjny za dotarcie do holenderskich konsumentów w ubiegłym roku.

Holenderski urząd ds. gier hazardowych (KSA) powiedział, że jego badania wykazały, że marka Unibet należąca do Kindred oferowała holenderskim graczom hazard online od 11 sierpnia 2018 r. do 27 grudnia 2018 r.

„Można było płacić za pomocą holenderskiej metody płatności iDEAL i dostępny był czat w języku niderlandzkim. Ponadto warunki na stronie zawierały listę krajów, których mieszkańcy zostali wykluczeni z uczestnictwa. Holandii na tej liście nie było. ” – powiedział w swoim oświadczeniu przedstawiciel KSA.

Kindred powiedział, że odwoła się od grzywny, ponieważ oczekuje na wtórne ustawodawstwo dotyczące nadchodzącego rynku regulowanego i większą jasność co do warunków licencyjnych.

Kindred to najnowszy operator ukarany przez KSA. Wcześniej podobny los spotkał takich gigantów jak Betsson, GVC i William Hill.

Finansowe grzywny to jednak nie największe zmartwienie ukaranych operatorów. Sugeruje się, że nie będą oni mogli ubiegać się o koncesję na gry online w Holandii od pół roku do 2 lat od czasu uruchomienia procesu licencyjnego.

Zobacz też

Londyn

Wielka Brytania. Zmiany w programach VIP i reklamie online

W Wielkiej Brytanii programy VIP będą ograniczone do klientów w wieku powyżej 25 lat. Nowe rozwiązania zostaną wprowadzone przez

Czytaj więcej...

eWinner celuje w żużel

Gdyński bukmacher eWinner został przedstawiony jako sponsor tytularny pierwszej ligi żużlowej i oficjalny sponsor PGE Ekstraligi. eWinner dołączył do

Czytaj więcej...

Nowy organ nadzoru w Singapurze

Singapurskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zapowiedziało, że do 2021 r. powoła nowy scentralizowany organ nadzorujący lokalny rynek hazardowy. Organ regulacyjny ds. Gier

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu