Kolejna grzywna w Holandii

W Aktualności DNIA
- Updated
Netherlands

Kindred Group został ukarany grzywną w wysokości 470 000 euro przez holenderski organ regulacyjny za dotarcie do holenderskich konsumentów w ubiegłym roku.

Holenderski urząd ds. gier hazardowych (KSA) powiedział, że jego badania wykazały, że marka Unibet należąca do Kindred oferowała holenderskim graczom hazard online od 11 sierpnia 2018 r. do 27 grudnia 2018 r.

„Można było płacić za pomocą holenderskiej metody płatności iDEAL i dostępny był czat w języku niderlandzkim. Ponadto warunki na stronie zawierały listę krajów, których mieszkańcy zostali wykluczeni z uczestnictwa. Holandii na tej liście nie było. ” – powiedział w swoim oświadczeniu przedstawiciel KSA.

Kindred powiedział, że odwoła się od grzywny, ponieważ oczekuje na wtórne ustawodawstwo dotyczące nadchodzącego rynku regulowanego i większą jasność co do warunków licencyjnych.

Kindred to najnowszy operator ukarany przez KSA. Wcześniej podobny los spotkał takich gigantów jak Betsson, GVC i William Hill.

Finansowe grzywny to jednak nie największe zmartwienie ukaranych operatorów. Sugeruje się, że nie będą oni mogli ubiegać się o koncesję na gry online w Holandii od pół roku do 2 lat od czasu uruchomienia procesu licencyjnego.

Zobacz też

Hiszpania: koniec sponsoringu w piłce nożnej?

Rząd hiszpański zamierza zakazać sponsoringu firm z branży hazardowej na koszulkach piłkarskich. Rozwiązanie ma zostać wprowadzone w ramach nowych

Czytaj więcej...

European Lotteries publikuje raport z działalności za rok 2019

Po raz drugi w swej historii European Lotteries, organizacja zrzeszająca głownie europejskich operatorów loterii oraz ich dostawców, wydała raport

Czytaj więcej...

Betway ratuje krykieta w RPA

Znany operator internetowy, Betway zawarł umowę partnerską z Cricket South Africa (CSA) - organem zarządzającym i nadzorującym tę dyscyplinę

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu