Kolejne nielegalne automaty zatrzymane – tym razem w Sosnowcu i Wrocławiu

W Aktualności DNIA
- Updated

Surowe kary pieniężne zarówno za urządzanie nielegalnych gier hazardowych, jak i dla samych właścicieli lokali, w których ów proceder ma miejsce, nie zniechęcają posiadaczy automatów do gier. Przeszkodą nie są również przepisy karne. Za urządzanie gier hazardowych niezgodnie z przepisami ustawy grozi przecież grzywna, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie kary łącznie.

Tymczasem, w ubiegłym tygodniu nielegalnie działające maszyny policjanci wraz z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej zatrzymali w Sosnowcu. W dzielnicy Kazimierz Górniczy zabezpieczono trzy nielegalnie działające automaty. Przeprowadzone zostały tzw. gry kontrolne, które potwierdziły, że automaty wykorzystywane są do prowadzenia gier hazardowych. Zaaresztowany sprzęt przewieziono do magazynu Śląskiego Urzędu Celno – Skarbowego w Katowicach. Jego wartość to ponad 17 tys. zł.

Policjanci z Wrocławia kolejne cztery maszyny do gier hazardowych zlokalizowali natomiast na terenie Śródmieścia. Jak informuje Policja, zatrzymana podczas prowadzonych przez funkcjonariuszy czynności 26-letnia kobieta jedynie pilnowała automatów.  Trwa wyjaśnianie kto stoi za organizacją nielegalnej działalności.   

To kolejne przykłady na prowadzenie nielegalnej działalności hazardowej przy użyciu automatów do gier. Pomimo zmiany i obostrzenia przepisów oraz aktywnych działań Policji i Krajowej Administracji Skarbowej, proceder wciąż występuje, stanowiąc znaczącą część szarej strefy.

Zmiany w ustawie o grach hazardowych weszły ponad dwa lata temu (z dniem 1 kwietnia 2017 r.)
i mogłoby się wydawać, że powszechną jest wiedza, iż od tego czasu urządzanie gier na automatach poza kasynami przez podmioty prywatne jest zakazane. Posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych zagrożone jest karą w wysokości 100 tysięcy złotych od jednego automatu. Ukarani mogą zostać nie tylko właściciele automatów, ale również właściciele lokali, w których prowadzona jest działalność. Nawet, jeśli dany lokal wynajmują lub dzierżawią.

foto. Bru-nO

Zobacz też

Grzywna dla Google za reklamy hazardu we Włoszech

Autorità per le Garanzie nelle Comunicazioni (AGCOM), włoski organ regulujący kwestie komunikacji w tym kraju, nałożył na Google grzywnę

Czytaj więcej...
IGT

Totalizator Sportowy kontynuuje współpracę z IGT. Nowa umowa podpisana.

Bez większych niespodzianek zakończył się prowadzony przez Totalizator Sportowy przetarg na wybór nowego dostawcy systemu loteryjnego. Nowym-starym dostawcą zostało

Czytaj więcej...

Holandia. KSA wzywa do usunięcia automatów z parków rozrywki

Kansspelautoriteit (KSA), holenderski organ ds. gier hazardowych, zapowiedział, że wprowadzi zmiany w obowiązujących przepisach, zgodnie z którymi automaty do

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu