Kolejne zapowiedzi zmian prawa hazardowego w Wielkiej Brytanii

W Aktualności DNIA
- Updated

Michael Dugher, nowy dyrektor naczelny organizacji działającej na rzecz bezpiecznego uprawiania hazardu w Wielkiej Brytanii – Betting and Gaming Council (BGC) – zobowiązał się do opracowania kodeksu praktyk reklamowych i sponsoringowych dla całej branży.

W pierwszym dniu urzędowania jako dyrektor generalny brytyjskiego organu, Dugher potwierdził, że sponsoring i reklama hazardu będą traktowane priorytetowo, ponieważ w 2020 roku BGC będzie starała się szczególnie przeciwdziałać negatywnym skutkom związanym z hazardem.

„Jedną z rzeczy, które słyszysz przez cały czas, zwłaszcza od rodziców i fanów sportu, jest to, że reklamy hazardu są zbyt często wyświetlane. Dobrą wiadomością jest to, że ostatni zakaz „whistle-to-whistle” działa. Ale do zrobienia jest więcej. Minister sportu Nigel Adams słusznie wezwał do dalszych zmian. Dlatego priorytetem będą dla mnie szerokie konsultacje w sprawie nowego kodeksu praktyk reklamowych i sponsoringowych w ramach pięciu nowych podstawowych zobowiązań w zakresie bezpieczniejszego hazardu”, powiedział Dugher.

Według informacji zamieszczonej na stronie internetowej BGC, zmiana i rozszerzenie kodeksu postępowania w reklamie i marketingu w celu podniesienia standardów zostanie osiągnięte poprzez trzy kroki. Obejmują one niezależną ocenę skuteczności i wpływu dobrowolnego zakazu „whistle-to-whistle”, opracowanie nowego kodeksu działań sponsoringowych we współpracy z klubami sportowymi oraz stworzenie nowego programu dotyczącego bonusów, kontaktów z klientami i programów VIP.

„Rozpoczynając swoją pracę w BGC, jestem zdeterminowany, aby wprowadzić duże zmiany w branży i pomóc rządowi w dostarczeniu najbardziej daleko idącego pakietu reform w ramach przeglądu ustawy o grach hazardowych”, dodał Dugher.

Przypomnijmy, że BGC oficjalnie rozpoczęło działalność w tym roku, a dziesięciu największych operatorów w Wielkiej Brytanii uzgodniło dziesięć punktów zakładających wprowadzenie rozwiązań na rzecz bezpiecznego hazardu.

Zobacz też

Chińscy hakerzy atakują operatorów hazardowych

Od lata 2019 r. grupa profesjonalnych chińskich hakerów atakuje firmy prowadzące internetowe strony hazardowe. Opublikowane w tym tygodniu raporty zajmujących się

Czytaj więcej...

MGM wygrało walkę o wielką inwestycję w Osace?

MGM Resorts International jest na dobrej drodze do uzyskania licencji na zintegrowany ośrodek hazardowy w Japonii. Władze prefektury Osaka ogłosiły, że

Czytaj więcej...

Cypr. Melco Resorts & Entertainment odpowiada na podejrzenia związane z praniem pieniędzy

Melco Resorts & Entertainment, właściciel i operator kasyn oraz ośrodków rozrywki na Cyprze, odpowiedział na ostrzeżenia Moneyval - komitetu ekspertów ds.

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu