Kolejne zapowiedzi zmian prawa hazardowego w Wielkiej Brytanii

W Aktualności DNIA
- Updated

Michael Dugher, nowy dyrektor naczelny organizacji działającej na rzecz bezpiecznego uprawiania hazardu w Wielkiej Brytanii – Betting and Gaming Council (BGC) – zobowiązał się do opracowania kodeksu praktyk reklamowych i sponsoringowych dla całej branży.

W pierwszym dniu urzędowania jako dyrektor generalny brytyjskiego organu, Dugher potwierdził, że sponsoring i reklama hazardu będą traktowane priorytetowo, ponieważ w 2020 roku BGC będzie starała się szczególnie przeciwdziałać negatywnym skutkom związanym z hazardem.

„Jedną z rzeczy, które słyszysz przez cały czas, zwłaszcza od rodziców i fanów sportu, jest to, że reklamy hazardu są zbyt często wyświetlane. Dobrą wiadomością jest to, że ostatni zakaz „whistle-to-whistle” działa. Ale do zrobienia jest więcej. Minister sportu Nigel Adams słusznie wezwał do dalszych zmian. Dlatego priorytetem będą dla mnie szerokie konsultacje w sprawie nowego kodeksu praktyk reklamowych i sponsoringowych w ramach pięciu nowych podstawowych zobowiązań w zakresie bezpieczniejszego hazardu”, powiedział Dugher.

Według informacji zamieszczonej na stronie internetowej BGC, zmiana i rozszerzenie kodeksu postępowania w reklamie i marketingu w celu podniesienia standardów zostanie osiągnięte poprzez trzy kroki. Obejmują one niezależną ocenę skuteczności i wpływu dobrowolnego zakazu „whistle-to-whistle”, opracowanie nowego kodeksu działań sponsoringowych we współpracy z klubami sportowymi oraz stworzenie nowego programu dotyczącego bonusów, kontaktów z klientami i programów VIP.

„Rozpoczynając swoją pracę w BGC, jestem zdeterminowany, aby wprowadzić duże zmiany w branży i pomóc rządowi w dostarczeniu najbardziej daleko idącego pakietu reform w ramach przeglądu ustawy o grach hazardowych”, dodał Dugher.

Przypomnijmy, że BGC oficjalnie rozpoczęło działalność w tym roku, a dziesięciu największych operatorów w Wielkiej Brytanii uzgodniło dziesięć punktów zakładających wprowadzenie rozwiązań na rzecz bezpiecznego hazardu.

Zobacz też

Rosja wprowadzi nowy kwartalny podatek

Rosyjscy licencjonowani operatorzy zakładów sportowych będą musieli płacić 5% podatek od GGR, co trzy miesiące. Takie rozwiązanie ma zostać

Czytaj więcej...

Austria. Rosną obawy dotyczące nielegalnego hazardu

Austriacka policja finansowa, tzw. Finanzpolizei, skonfiskowała ponad 660 automatów do gier, w ramach blisko trzystu kontroli przeprowadzonych od początku

Czytaj więcej...

Wielka Brytania. Widmo utraty połowy etatów w branży kasyn

Polityka brytyjskiego rządu, która doprowadza do powolnego wyniszczenia przemysłu kasynowego w kraju może kosztować brytyjskie społeczeństwo miliony. Blisko połowa

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu