Kolejne zmiany w strukturach MGA

W Aktualności DNIA
- Updated

Wczoraj informowaliśmy o zmianach prawnych wprowadzonych przez Malta Gaming Authority w zakresie odpowiedzialnej reklamy. Dzisiaj pojawiają się kolejne informacje związane z maltańskim regulatorem.

W ramach inicjatywy mającej na celu zwalczanie ustawiania meczów i manipulowanie zawodami sportowymi, MGA utworzył nową jednostkę ds. Uczciwości sportu.

Podstawową rolą nowo utworzonego organu będzie gromadzenie danych i informacji dotyczących podejrzanych zakładów, współpraca z lokalnymi i międzynarodowymi organami regulacyjnymi, organami ścigania i operatorami, w celu zbadania przypadków zawierania lub prób zawierania nieuczciwych zakładów. Ponadto nowa jednostka będzie współpracować z innymi działami MGA, w celu wdrażania inicjatyw politycznych mających na celu zapobieganie ustawianiu meczów.

MGA nie potwierdziło, jakie będą te konkretne inicjatywy, ale stwierdziło, że mogą one na przykład obejmować żądanie od licencjonowanych operatorów zgłaszania podejrzanych działań bukmacherskich. W ramach swojego mandatu jednostka ds. Uczciwości sportu będzie mogła również podpisywać umowy o współpracy z innymi organami i organizacjami zajmującymi się zwalczaniem korupcji.

Informując o utworzeniu jednostki, dyrektor generalny MGA, Heathcliff Farrugia, powiedział, że ma ona zasadnicze znaczenie dla realizacji ustawowego celu władz, jakim jest utrzymanie czystości branży hazardowej.

Powołanie jednostki jest drugą dużą zmianą w wewnętrznej polityce MGA w ciągu ostatnich dni. Wcześniej maltański regulator informował o powołaniu nowego Komitetu ds. Komunikacji Handlowej, którego skład osobowy nie został jeszcze zatwierdzony. Zadaniem Komitetu będzie nadzorowanie przestrzegania nowych norm reklamowych w obszarach obejmujących odpowiedzialny hazard i ochronę graczy.

Zobacz też

Chińscy hakerzy atakują operatorów hazardowych

Od lata 2019 r. grupa profesjonalnych chińskich hakerów atakuje firmy prowadzące internetowe strony hazardowe. Opublikowane w tym tygodniu raporty zajmujących się

Czytaj więcej...

MGM wygrało walkę o wielką inwestycję w Osace?

MGM Resorts International jest na dobrej drodze do uzyskania licencji na zintegrowany ośrodek hazardowy w Japonii. Władze prefektury Osaka ogłosiły, że

Czytaj więcej...

Cypr. Melco Resorts & Entertainment odpowiada na podejrzenia związane z praniem pieniędzy

Melco Resorts & Entertainment, właściciel i operator kasyn oraz ośrodków rozrywki na Cyprze, odpowiedział na ostrzeżenia Moneyval - komitetu ekspertów ds.

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu