Kolejne zmiany w strukturach MGA

W Aktualności DNIA
- Updated

Wczoraj informowaliśmy o zmianach prawnych wprowadzonych przez Malta Gaming Authority w zakresie odpowiedzialnej reklamy. Dzisiaj pojawiają się kolejne informacje związane z maltańskim regulatorem.

W ramach inicjatywy mającej na celu zwalczanie ustawiania meczów i manipulowanie zawodami sportowymi, MGA utworzył nową jednostkę ds. Uczciwości sportu.

Podstawową rolą nowo utworzonego organu będzie gromadzenie danych i informacji dotyczących podejrzanych zakładów, współpraca z lokalnymi i międzynarodowymi organami regulacyjnymi, organami ścigania i operatorami, w celu zbadania przypadków zawierania lub prób zawierania nieuczciwych zakładów. Ponadto nowa jednostka będzie współpracować z innymi działami MGA, w celu wdrażania inicjatyw politycznych mających na celu zapobieganie ustawianiu meczów.

MGA nie potwierdziło, jakie będą te konkretne inicjatywy, ale stwierdziło, że mogą one na przykład obejmować żądanie od licencjonowanych operatorów zgłaszania podejrzanych działań bukmacherskich. W ramach swojego mandatu jednostka ds. Uczciwości sportu będzie mogła również podpisywać umowy o współpracy z innymi organami i organizacjami zajmującymi się zwalczaniem korupcji.

Informując o utworzeniu jednostki, dyrektor generalny MGA, Heathcliff Farrugia, powiedział, że ma ona zasadnicze znaczenie dla realizacji ustawowego celu władz, jakim jest utrzymanie czystości branży hazardowej.

Powołanie jednostki jest drugą dużą zmianą w wewnętrznej polityce MGA w ciągu ostatnich dni. Wcześniej maltański regulator informował o powołaniu nowego Komitetu ds. Komunikacji Handlowej, którego skład osobowy nie został jeszcze zatwierdzony. Zadaniem Komitetu będzie nadzorowanie przestrzegania nowych norm reklamowych w obszarach obejmujących odpowiedzialny hazard i ochronę graczy.

Zobacz też

Londyn

Wielka Brytania. Zmiany w programach VIP i reklamie online

W Wielkiej Brytanii programy VIP będą ograniczone do klientów w wieku powyżej 25 lat. Nowe rozwiązania zostaną wprowadzone przez

Czytaj więcej...

eWinner celuje w żużel

Gdyński bukmacher eWinner został przedstawiony jako sponsor tytularny pierwszej ligi żużlowej i oficjalny sponsor PGE Ekstraligi. eWinner dołączył do

Czytaj więcej...

Nowy organ nadzoru w Singapurze

Singapurskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zapowiedziało, że do 2021 r. powoła nowy scentralizowany organ nadzorujący lokalny rynek hazardowy. Organ regulacyjny ds. Gier

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu