Kolejny krok w stronę legalizacji zakładów sportowych w Brazylii

W Aktualności DNIA
- Updated

Ustawodawcy w Brazylii przeanalizują wyniki konsultacji społecznych na temat zakładów sportowych W tle jest oczywiście zamiana prawa i decyzja o legalizacji.

Pod koniec lipca br. rząd brazylijski rozpoczął publiczne konsultacje na temat rynku gier hazardowych. Mieszkańcy tego największego kraju Ameryki Łacińskiej, mogli wyrazić swoją opinię na temat regulacji dotyczących zakładów sportowych.

Cały proces odbywał się za pośrednictwem specjalnie przygotowanej strony internetowej i trwał 30 dni (od 30 lipca do 31 sierpnia). Regulator pytał m.in. o to, czy należy udostępnić określoną ograniczoną liczbę licencji bukmacherskich, czy też dopuścić do rynku bez wyjątku wszystkich, którzy spełnią wymogi licencyjne. Respondenci zostali poproszeni również o zasugerowanie które z reżimów regulacyjnych funkcjonujących w innych krajach, mogłyby i powinny stanowić kierunek legislacyjnych działań dla Brazylii.

Brazylijscy prawodawcy wciąż dyskutują na temat warunków, na jakich powinny być urządzane zakłady sportowe w Brazylii. Teraz będą mogli uwzględnić w swoich rozważaniach wyniki przeprowadzonych konsultacji społecznych. Debata parlamentarna zaplanowana została już na drugą połowę września.

Podczas gdy prawodawcy debatują o warunkach urządzania zakładów bukmacherskich, rząd brazylijski dokonuje oceny, jak duża stawka podatkowa powinna zostać zastosowana wobec kwot uzyskanych z tego rodzaju hazardu. Rząd oczekuje, iż legalne zakłady sportowe wygenerują w sumie 1,5 miliarda USD podatków, które wpłyną do państwowej kasy.

Licząca prawie 210 milionów mieszkańców Brazylia jest najbardziej zaludnionym krajem Ameryki Południowej i piątym pod tym względem krajem na świecie. W oczach ekspertów i branży gamingowej potencjał tego rynku jest ogromny. Pomimo tego nie doczekał się on jeszcze stosownych regulacji. Większość form gier losowych jest w Brazylii zakazana – dotyczy to zarówno zakładów sportowych, gier kasynowych czy gier na automatach. 

Otwarcie brazylijskiego rynku będzie miało kluczowe znaczenie dla rozwoju branży gamingowej nie tylko w Ameryce Południowej, ale również globalnie. Nic zatem dziwnego, że takie firmy jak bet365, GVC czy William Hill już zapowiedziały, że będą ubiegać się o brazylijską licencję.

Zobacz też

Cypr. Melco Resorts & Entertainment odpowiada na podejrzenia związane z praniem pieniędzy

Melco Resorts & Entertainment, właściciel i operator kasyn oraz ośrodków rozrywki na Cyprze, odpowiedział na ostrzeżenia Moneyval - komitetu ekspertów ds.

Czytaj więcej...

Brazylijskie przepisy po raz kolejne opóźnione

Wydaje się, że wprowadzenie regulowanych zakładów sportowych w Brazylii będzie jeszcze bardziej opóźnione. Lokalne media donoszą, że ​rząd brazylijski

Czytaj więcej...

USA. Władze Michigan zwalczają nielegalny hazard

Rada ds. Kontroli Gier w Michigan (MGCB) nakazała zaprzestanie działalności 14 firmom, które w 2019 r. prowadziły nielegalną działalność hazardową w

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu