Kolejny krok w stronę legalizacji zakładów sportowych w Brazylii

W Aktualności DNIA
- Updated

Ustawodawcy w Brazylii przeanalizują wyniki konsultacji społecznych na temat zakładów sportowych W tle jest oczywiście zamiana prawa i decyzja o legalizacji.

Pod koniec lipca br. rząd brazylijski rozpoczął publiczne konsultacje na temat rynku gier hazardowych. Mieszkańcy tego największego kraju Ameryki Łacińskiej, mogli wyrazić swoją opinię na temat regulacji dotyczących zakładów sportowych.

Cały proces odbywał się za pośrednictwem specjalnie przygotowanej strony internetowej i trwał 30 dni (od 30 lipca do 31 sierpnia). Regulator pytał m.in. o to, czy należy udostępnić określoną ograniczoną liczbę licencji bukmacherskich, czy też dopuścić do rynku bez wyjątku wszystkich, którzy spełnią wymogi licencyjne. Respondenci zostali poproszeni również o zasugerowanie które z reżimów regulacyjnych funkcjonujących w innych krajach, mogłyby i powinny stanowić kierunek legislacyjnych działań dla Brazylii.

Brazylijscy prawodawcy wciąż dyskutują na temat warunków, na jakich powinny być urządzane zakłady sportowe w Brazylii. Teraz będą mogli uwzględnić w swoich rozważaniach wyniki przeprowadzonych konsultacji społecznych. Debata parlamentarna zaplanowana została już na drugą połowę września.

Podczas gdy prawodawcy debatują o warunkach urządzania zakładów bukmacherskich, rząd brazylijski dokonuje oceny, jak duża stawka podatkowa powinna zostać zastosowana wobec kwot uzyskanych z tego rodzaju hazardu. Rząd oczekuje, iż legalne zakłady sportowe wygenerują w sumie 1,5 miliarda USD podatków, które wpłyną do państwowej kasy.

Licząca prawie 210 milionów mieszkańców Brazylia jest najbardziej zaludnionym krajem Ameryki Południowej i piątym pod tym względem krajem na świecie. W oczach ekspertów i branży gamingowej potencjał tego rynku jest ogromny. Pomimo tego nie doczekał się on jeszcze stosownych regulacji. Większość form gier losowych jest w Brazylii zakazana – dotyczy to zarówno zakładów sportowych, gier kasynowych czy gier na automatach. 

Otwarcie brazylijskiego rynku będzie miało kluczowe znaczenie dla rozwoju branży gamingowej nie tylko w Ameryce Południowej, ale również globalnie. Nic zatem dziwnego, że takie firmy jak bet365, GVC czy William Hill już zapowiedziały, że będą ubiegać się o brazylijską licencję.

Zobacz też

Hiszpania. Oficjalny zakaz sponsoringu przez operatorów hazardowych

Hiszpańskie władze oficjalnie potwierdziły zastosowanie okresu przejściowego na wprowadzenie zakazu sponsorowania gier hazardowych w piłce nożnej. Organy z Półwyspu

Czytaj więcej...

Celebryci i znani sportowcy znikną z brytyjskich reklam hazardu

Brytyjski Komitet Praktyki Reklamowej (CAP) przygotowuje ustawę, która zakaże wykorzystywania osobistości ze świata sportu oraz innych celebrytów w reklamach

Czytaj więcej...

Grzywna dla Google za reklamy hazardu we Włoszech

Autorità per le Garanzie nelle Comunicazioni (AGCOM), włoski organ regulujący kwestie komunikacji w tym kraju, nałożył na Google grzywnę

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu