Kolejny stan USA legalizuje zakłady sportowe

W Aktualności DNIA
- Updated

Michigan jest dwudziestym stanem USA, który po uchyleniu PASPA w maju zeszłego roku zalegalizował zakłady sportowe.

Ustawa o grach hazardowych w Internecie została podpisana przez gubernator Michigan, Gretchen Whitmer i obejmuje licencjonowanie zarówno operatorów, jak i dostawców.

Komentując uchwalenie nowej regulacji, Whitmer stwierdziła, że priorytetem dla Michigan jest zapewnienie, aby hazard przyczyniał się do zwiększenia funduszy pomocy szkolnej. Zgodnie z przyjętymi przepisami, operatorzy zakładów sportowych w tym amerykańskim stanie będą zobowiązani do uiszczenia opłaty aplikacyjnej w wysokości 50 000 USD, jednorazowej opłaty w wysokości 100 000 USD płaconej w wraz z wydaniem licencji oraz 50 000 USD w opłatach rocznych.

Dostawcy zakładów sportowych również zostali zobowiązani do uzyskania licencji i wnoszenia opłat: aplikacyjnej w wysokości 5000 USD, początkowej opłaty licencyjnej w wysokości 5000 USD i opłaty rocznej w wysokości 2500 USD. Wszystkie licencje będą ważne przez pięć lat.

Operatorzy zostali nowymi przepisami ograniczeni do korzystania tylko z jednej internetowej platformy bukmacherskiej, są również zobowiązani do korzystania z oficjalnych danych ligowych, chyba że będą w stanie udowodnić przed Radą Kontroli Gier w Michigan (MGCB), że dane te są oferowane według „nieracjonalnej komercyjnie” stawki.

Prawo nakłada na zakłady sportowe stawkę podatkową w wysokości 8,4% od przychodów brutto, która wygląda bardzo korzystnie w porównaniu z innymi stanami USA.

MGCB pracuje obecnie także nad wdrożeniem przepisów dotyczących odpowiedzialnej gry i stworzeniem stanowej bazy danych zawierającej informacje o graczach, którzy dokonali tzw. samowykluczenia.

Oprócz głównej ustawy o zakładach sportowych, uchwalono także osobne prawo regulujące i legalizujące daily fantasy sports (DFS). Ustawa, znana jako Fantasy Contests Consumer Protection Act, również nakłada stawkę podatkową 8,4%. W przypadku tego rodzaju rozrywki znacznie niższe są jednak opłaty licencyjne. Zgodnie z prawem operatorzy DFS są zobowiązani do uiszczenia opłaty początkowej w wysokości 10 000 USD i rocznej opłaty licencyjnej w wysokości 5 000 USD.

Zobacz też

Hiszpania: koniec sponsoringu w piłce nożnej?

Rząd hiszpański zamierza zakazać sponsoringu firm z branży hazardowej na koszulkach piłkarskich. Rozwiązanie ma zostać wprowadzone w ramach nowych

Czytaj więcej...

European Lotteries publikuje raport z działalności za rok 2019

Po raz drugi w swej historii European Lotteries, organizacja zrzeszająca głownie europejskich operatorów loterii oraz ich dostawców, wydała raport

Czytaj więcej...

Betway ratuje krykieta w RPA

Znany operator internetowy, Betway zawarł umowę partnerską z Cricket South Africa (CSA) - organem zarządzającym i nadzorującym tę dyscyplinę

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu