Komisja Europejska zajmie się projektem holenderskiej ustawy hazardowej

W Aktualności DNIA
- Updated

Rząd holenderski przedłożył poprawioną wersję projektu ustawy o grach hazardowych online do przeglądu i zatwierdzenia przez Komisję Europejską (KE).

Poprawki w wersji przesłanej do KE obejmują kontrowersyjne rozwiązanie, wprowadzone przez holenderski rząd, które zabrania operatorom korzystania z baz danych graczy uzyskanych w „erze nieuregulowanej”.

Poprawka zaproponowana przez holenderskiego ministra sprawiedliwości i bezpieczeństwa Sandera Dekkera, ma na celu wprowadzenie równych szans dla wszystkich potencjalnych operatorów po uruchomieniu rynku w lipcu 2021 roku.

Kolejna zmiana zawarta w złożonym do KE projekcie ustawy uniemożliwia licencjonowanym operatorom przenoszenie ich licencji na inne podmioty (np. w drodze fuzji i przejęć) bez uprzedniego poinformowania o tym władz holenderskich.

Wprowadzanie bonusów przez licencjonowanych operatorów również ma zostać ściśle ograniczone, przy czym operatorzy mają obowiązek wyjaśnienia dokładnie wszystkich warunków na jakich są one przyznawane.

Operatorzy nie będą mogli ponadto reklamować usług związanych z hazardem w godzinach od 6:00 do 21:00, z jedynym wyjątkiem, dotyczącym „neutralnych” wzmianek sponsorskich publikowanych za pośrednictwem partnerów medialnych.

Zgodnie ze zmienioną ustawą operatorzy muszą również wyświetlać klientom czas, długość sesji gry i stan konta gracza na każdej stronie interfejsu gracza. Operatorzy zakładów sportowych nie będą też mogli oferować zakładów na żadne zawody młodzieżowe ani amatorskie.

Nowe holenderskie prawo hazardowe nakazuje operatorom lokalizowanie serwerów albo w Holandii lub innym państwie członkowskim UE, albo w kraju, w którym znajduje się ich główna siedziba. Wszyscy licencjonowani operatorzy muszą również opracować i utrzymywać politykę zapobiegania uzależnieniom od hazardu.

Zgodnie z warunkami przeglądu aktów prawnych w Komisji Europejskiej ustawa wchodzi teraz w trzymiesięczny okres “zawieszenia”, w którym zainteresowane strony mogą przekazywać opinie na temat zaproponowanych przepisów. Po upływie tego czasu KE rozpocznie własny przegląd aktu, oceniając jego zgodność z prawem UE. Jeśli akt zostanie uznany za zgodny, KE go zatwierdzi, otwierając drogę dla uruchomienia holenderskiego rynku hazardu online.

Rynek holenderski ma zostać otwarty się w lipcu 2021 r., sześć miesięcy po wejściu w życie nowej ustawy.

Zobacz też

Bukmacherzy – dlaczego produkt jest tak ważny?

Polska branża zakładów bukmacherskich została zdominowana przez dwie najpopularniejsze marki, które wspólnie kontrolują ponad 3/4 rynku. Mowa tu oczywiście

Czytaj więcej...

Bank Australia zablokuje transakcje hazardowe kartami kredytowymi

Bank Australia zablokuje swoim klientom możliwość wykorzystywania wydanych przez siebie kart kredytowych do finansowania transakcji hazardowych.Nowe rozwiązanie wejdzie w

Czytaj więcej...

Kasyna w Wielkiej Brytanii zakażą spożywania alkoholu aby uniknąć zamknięć?

Operatorzy kasyn działający na co dzień w Anglii i Walii zaproponowali wprowadzenie zakazu spożywania alkoholu, tak aby uniknąć kolejnej

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu